fbpx

Gooood morning Wietnam!

W Wietnamie zobaczycie największe perełki kraju, a na deser zrelaksujecie się na tropikalnej wyspie Phu Quoc. Zaczniecie od rowerowej przejażdżki ulicami starego Hanoi, na kajakach oglądniecie słynną zatokę Halong, w Hoi An uszyjecie garnitury a w Sajgonie spróbujecie swoich sił na skuterze! Na deser relaks na tropikalnej wyspie w cieniu palmy. Zapraszamy!

to kosztowało: 7500 zł

czas trwania: 15 DNI

Podoba mi się!

DZIEŃ 1

Wylot z Warszawy, rozpoczęcie przygody życia.

DNI 2-3 HANOI

Dziś wylądujecie w Hanoi. Nasi ludzie zabiorą Was do hotelu, wieczorem polecamy przedstawienie wodnego teatru lalek a kolejnego dnia zwiedzanie najstarszej części miasta na rowerze. Koniecznie spróbujcie wietnamskiej kuchni w jednej z lokalnych restauracji.

DNI 4-5 HALONG BAY

Po śniadaniu, pojedziecie nad Halong Bay, gdzie zaokrętujecie się na łodzi. Przed Wami rejs po zatoce. Odwiedzicie pływającą wioskę rybacką, zatrzymacie się przy wyspie Titop skąd będziecie mogli podziwiać całą panoramę Halong Bay. Wieczorem poznacie tajniki wietnamskiej kuchni i zjecie pyszną kolację na łodzi. Kolejnego dnia, po porannej sesji tai chi, przepłyniecie do jaskini Sung Sot, którą zeksplorujecie. Po lunchu na pokładzie wyokrętujecie się ze statku, skąd nasz kierowca zabierze Was do Hanoi. Tutaj weźmiecie taxi na stację kolejową i udacie się w nocną podróż sypialnym pociągiem do Danang.

DNI 6-7 HOI AN

Rano dotrzecie do Danang, nasz człowiek zabierze Was do uroczego miasteczka Hoi An. Cały dzień do Waszej dyspozycji, polecamy spacer po tutejszej “starówce” wpisanej na listę Unesco! Szczególny klimat panuje nad rzeką, gdzie w większości starych budynków znajdziecie lokalne knajpki. Kolejnego dnia możecie zgłębiać tajniki kuchni wietnamskiej na krótkim kursie gotowania, wybrać się na zwiedzanie okolicy skuterem, gdzie z pewnością odkryjecie niejedną buddyjską świątynię albo oddać się zakupowemu szaleństwu i uszyć suknie albo garnitur (za około 100 usd) na wymiar. Miasteczko słynie z najlepszych krawców i składając zamówienie rano, można wieczorem odebrać nowy komplet bardzo dobrej jakości koszul! Polecamy :)

DNI 8-9 HO CHI MINH CITY

Po śniadaniu zabierzemy Was na lotnisko, skąd odlecicie do Ho Chi Minh City, czyli dawnego Sajgonu! Po przylocie transfer do hotelu i reszta dnia należy do Was. Możecie zwiedzać miasto pieszo albo dla tych najbardziej odważnych proponujemy skuter. Koniecznie wpadnijcie na lokalne bazary np. Ben Thanh czy An Dong. Po południu możecie wybrać się również do tuneli Cu Chi. Tunele zostały wybudowane podczas wojny w Wietnamie. Znajdowały się tam szpitale, kuchnie, sypialnie i arsenał broni…Dziś to miejsce odwiedzin turystów, ale i ważna lekcja historii. Drugiego dnia pobytu w Sajgonie czeka Was nie lada przygoda! Wycieczka do Delty Mekongu. Będziecie pływać kanałami obserwując życie jakie toczy się na rzece oraz codzienną pracę mieszkańców na plantacjach owoców wzdłuż rzeki. To najlepsza okazja aby podpatrzeć tutejszy styl życia i dowiedzieć się nieco więcej o wietnamskiej rzeczywistości.

DNI 10-13 PHU QUOC

Czas na relaks totalny :) Po śniadaniu polecicie na rajską wyspę Phu Quoc! Zatrzymacie się w hoteliku na wyspie a resztę dnia i trzy kolejne spędzicie na plażowaniu, nurkowaniu i eksploracji podwodnego świata.

DNI 14-15 POWRÓT

Rano spakujecie się i zakupicie ostatnie pamiątki. Popołudniu nasz człowiek zabierze Was na lot powrotny do domu. To już koniec wakacji...smutki osłodzi nieco wietnamska zupka z makaronem podana na ostro ;) W Warszawie wylądujecie kolejnego dnia wcześnie rano. Trochę trudno będzie Wam wrócić do rzeczywistości, życzymy powodzenia! Nie zapomnijcie o tym, że najważniejszy w życiu jest relaks!

Noclegi

Co w cenie?

Cena obejmuje:
- Przelot Warszawa– Hanoi oraz Ho Chi Minh City - Warszawa
- Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych , 1 nocleg u rodziny wietnamskiej oraz 1 nocleg na łodzi w Halong Bay
- Śniadania podczas całego pobytu oraz dodatkowe posiłki w ramach wycieczki do Halong Bay i Doliny Mekongu
- Transfery lotnisko – hotel – lotnisko
- Wycieczka do Halong Bay (2 dni/1 noc z wyżywieniem)
- Wycieczka do Delty Mekongu (nocleg u rodziny wietnamskiej)
- Przeloty wewnętrzne Hanoi – Danang, Danang – Ho Chi Minh City oraz Ho Chi Minh City – Phu Quoc Island – Ho Chi Minh City
- Ubezpieczenie
- RelaksBox – polisę ubezpieczeniową, dokładne wskazówki jak dostać się z jednego miejsca do drugiego oraz informacje o ciekawych miejscach w Wietnamie, co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, numery alarmowe, słowniczek, mapy i nasze rady

Cena nie obejmuje:
- Pozostałych posiłków nie wymienionych w programie
- Dodatkowego zwiedzania i atrakcji
- Wizy do Wietnamu (55 usd) – pomagamy w organizacji