fbpx

Cayo i Coco

Ciekawi ludzie, niezwykłe zabytki, najlepsze cygara świata oraz wszechobecna muzyka. Zapraszamy do kolonialnej Havany, zielonego Vinales, uroczego Trinidadu i rajskiego Cayo Coco, gdzie czeka Was relaks all inclusive. Do tego kilka dni za kółkiem i samodzielna eksploracja okolicy!

to kosztowało: 8600 zł

czas trwania: 14 dni

Podoba mi się!

Dzień 1

Po odprawie biletowo-bagażowej i paszportowej wylot na Kubę z przesiadką w Paryżu. Po wylądowaniu w Hawanie czeka Was transfer do kwatery w Starej Hawanie, gdzie spędzicie najbliższe trzy noce.

Dni 2-3 Havana

Pierwsze dni w stolicy Kuby – Hawanie. Zwiedzanie zacznijcie od starej części miasta. W uroczej restauracji pod samą katedrą zjedzcie lokalne pyszności. Po południu obejrzyjcie Starą Hawanę z jej wąskimi, nastrojowymi uliczkami i pięknymi placami. Następnego dnia przejedźcie się wzdłuż najdłuższej promenady świata – słynnym Maleconem, ze starymi kamienicami ochlapywanymi falami wzburzonego morza Karaibskiego. Na lunch udajcie się do nowej części miasta – tu zobaczycie Vedado i Miramar – dzielnice kubańskiej arystokracji – a następnie zatrzymajcie się na placu rewolucyjnym. Odwiedźcie jeden z najcenniejszych zabytków Hawany – cmentarz im. Krzysztofa Kolumba, zatrzymajcie się przy uniwersytecie i przy budynku kapitolu. Po każdej kolacji w jednej z lokalnych restauracji czeka Was nie lada atrakcja - wizyta w kubańskim klubie, gdzie posłuchacie granych na żywo największych utworów Buena Vista Social Club.

dni 4-5 vinales

Po śniadaniu udacie się do prowincji Pinar del Rio, słynącej z pięknych widoków oraz z produkcji doskonałych cygar i wybornego rumu. To zagłębie tytoniu różni się od pozostałej części kraju krajobrazami i atmosferą. W okolicach doliny Vinales dominują niezwykłe góry o spłaszczonych wierzchołkach zwane mogotami, a u ich stóp rozciągają się żyzne vegas (pola), gdzie rośnie najlepszy tytoń na świecie. Popołudniu spacerując dokładnie poznacie dolinę. Kolejnego dnia możecie pojechać do największej jaskinii na Kubie – Cueva de Santo Thomas i zrelaksować na pięknej plaży Cayo Jutia.

dni 6-7 trinidad

Rano, po śniadaniu, udacie się w podróż powrotną do Havany. Tutaj odbierzecie samochód (godzina 14) i udacie się w dalszą drogę, samodzielnie, w stronę Trinidadu. Trynidad to najbardziej typowe i najlepiej zachowane kolonialne miasto Kuby. Będziecie mogli zobaczyć m.in. brukowane uliczki miasta, Plaza Mayor, klasztor franciszkanów, pałace „baronów cukrowych” - obecnie budynki użyteczności publicznej, Canchanchara - tawernę słynącą z lokalnego trunku - mieszanki miodu, cytryny i rumu. Przejdźcie się po Starym Mieście, zajrzyjcie do Muzeum Romantycznego, które mieści się w pochodzącej z 1808 r. rezydencji Palacio Brunet, albo do Muzeum Walki z Bandytyzmem poświęconym dziejom walki z kontrrewolucjonistami. Kolejnego dnia będziecie mieli czas na zakup lokalnych pamiątek. Najlepszym miejscem na takie zakupy jest oczywiście lokalny targ! Wybierzcie się tam po śniadaniu. Popołudniu zwiedzajcie okolicę – do zobaczenia m.in. Dolina Cukrowni, wieża Iznaga. Możecie również wybrać się na plażę Ancon a wieczorem posłuchać muzyki na żywo w jednym z tutejszych barów. Warto również wybrać się do położonego nieopodal Cienfuegos - często nazywanego kubańską „Perłą Południa” które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczycie historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle gdzie przed rewolucją mieściło się kasyno należące do brata dyktatora Kuby - Fulgencio Batisty oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie.

dni 8-12 cayo coco

Po śniadaniu udacie się w dalszą drogę. Pojedziecie samochodem już na finalny odpoczynek do Cayo Coco. Tutaj oddacie samchód (godzina 12) i przez kolejne dni będziecie oddawać się słodkiemu lenistwu sącząc tropikalne drinki w cieniu palmy. Przed Wami dni błogiego lenistwa w raju. Zamieszkacie w hotelu w opcji all inclusive. Dookoła rajskie plaże, tropikalne drinki, gorące kubańskie rytmy, rafa koralowa…czy w karaibskim raju może być tak pięknie? :-)

dni 13-14 powrót

Rano wrócicie do Havany, skąd zabierzemy Was na lotnisko. Odlecicie w stronę domu. W Warszawie wylądujecie kolejnego dnia rano. Życzymy udanego powrotu do rzeczywistości

Noclegi

Co w cenie?

Cena obejmuje:
- Przelot międzynarodowy
- Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w prywatnych kubańskich domach ze śniadaniem (3 noce w Hawanie, 2 noce w Vinales, 2 w Trinidadzie)
- Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w hotelu w opcji all inclusive (5 nocy w Cayo Coco)
- Odbiór z lotniska po przylocie do Hawany oraz transfer na lotnisko w dniu wylotu
- Opłatę wizową
- Przejazdy autobusowe: Havana – Vinales – Havana
- Wynajem samochodu na 2 dni (na trasie Havana – Trinidad – Varadero)
- Ubezpieczenie
- RelaksBox - bilet do raju, polisę ubezpieczeniową, dokładne wskazówki jak się dostać z jednego miejsca do drugiego oraz informacje o ciekawych miejscach w okolicy, co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, numery alarmowe, słowniczek, mapy i nasze rady

Cena nie obejmuje:
- Wyżywienia poza śniadaniami (ok. 10-12 cuc/1 posiłek)
- Zwrotnego depozytu gwarancyjnego za samochód (ok. 200 cuc)
- Ubezpieczenia samochodu na 2 dni (ok. 20 cuc)
- Benzyny (około 150-200 cuc)
- Opłaty drop off (24 cuc)
- Opłaty za prawo do prowadzenia samochodu dla drugiego kierowcy (3 cuc/dzień)