fbpx

Zielona Kerala i święte krowy

Wizyta na planie filmowym w stolicy Bollywood - Mumbaju, relaks i święte krowy na Goa, a na deser przepiękna i pełna kolorów Kerala z zielonymi kanałami, tygrysami, kolorowymi sari i unoszącym się w powietrzu zapachem oleju kokosowego. Zapraszamy do okrycia Indii w trzech fascynujących odsłonach.

to kosztowało: 9000 zł

czas trwania: 13 dni

Podoba mi się!

Dzień 1

Poranny wylot do Indii! Życzymy miłej podróży :-) Późnym wieczorem dotrzecie do stolicy Bollywood - Mombaju. Z lotniska odbiorą nas Was ludzie, pojedziecie z nimi do hotelu na odpoczynek po długim locie. Pierwsze indyjskie wrażenia będą mocne, zaskoczy Was feria kolorów, zapachów i wszędobylski tłum.

Dzień 2 Mombaj

Cały dzień należy do Was. Możecie wybrać się na samodzielne zwiedzanie albo też skorzystać z wycieczki z przewodnikiem. Polecamy Wam odwiedzić słynne, pięknie rzeźbione jaskinie, znajdujące się na Elephanta Island; rozsmakować się w indyjskiej kuchni, uciąć pogawędkę z lokalsem albo też zwyczajnie obserwować ten fascynujący spektakl życia. W Bombaju mieszka 17 mln mieszkańców i jest to 6. co do liczby mieszkańców metropolia świata. Dzięki temu, że poziom życia jest tu wyższy niż w innych częściach kraju, przyciąga on imigrantów z całych Indii. Przez taki układ rzeczy mieszają się tu najróżniejsze kultury, religie i tradycje. Mombaj jest uznawany za stolicę kinematografii indyjskiej. Tutejsze wytwórnie produkują rocznie najwięcej filmów na świecie. Niewykluczone zatem iż zostaniecie zaproszone do wzięcia udziału w kilku scenach jeśli podczas zwiedzania natraficie na plan filmowy!

Dni 3-7 Goa

Rano pojedziecie na lotnisko, skąd odlecicie na Goa. Malownicze zatoczki, złociste plaże dokąd sięga wzrok, spokojna woda po horyzont i chylące się ku niej smukłe kokosowe palmy. A w głębi lądu bananowce, drzewa mango, pola ryżowe i pochowane między nimi białe kapliczki z czasów portugalskiej kolonizacji oraz hinduskie świątynie. Tak, to właśnie Goa! Przez kolejne dni zapraszamy na relaks z widokiem na ocean… czeka Was opalanie na pięknej plaży i odpoczynek pod falującymi palmami. Więcej chłodu czeka parę kroków od plaży, w dżungli lub w orzeźwiającej wodzie. Wieczorem proponujemy udać się do knajpki na plaży i tam zajadać się tanim i aromatycznym thali czy masalą dosą. Na jeden cały dzień proponujemy wybrać się do byłej stolicy stanu – miasteczka Panaji, pełnego wąskich uliczek, małych kapliczek i kolorowych kamieniczek.. Inną godną polecenia wycieczką jest plantacja przypraw w okolicy.

Dzień 8-9 Koczin

Rano udacie się w podróż na południe kraju. Nasi ludzie zabiorą Was na lotnisko, skąd odlecicie do Bangalore i dalej do Kerali. Późnym popołudniem dotrzecie do zupełnie innego świata. Krótki relaks w hotelu i wieczorny spektakl teatru i tańca – Kathakali. To klasyczny styl tańca z elementami teatru ze stanu Kerala. Spośród wszystkich indyjskich tańców i form teatru kathakali jest najbogatsze w język dłoni. Kathakali zalicza się do najbardziej wyszukanych i skomplikowanych. Tańczony jest tylko przez mężczyzn, wspaniale ucharakteryzowani aktorzy przedstawiają bogów i demony z Puran i Mahabharaty, odgrywając epizody odwiecznej wojny toczonej między siłami dobra i zła. Kolejnego dnia będziecie mieli okazję zobaczyć najciekawsze miejsca w Cochin m.in. pałac Mattancherry, Fort Cochin oraz rybackie sieci chińskie. Sieci wiszą na ciężkich drewnianych konstrukcjach. Rano zabierzemy Was na poranny spacer z przewodnikiem, a popołudnie pozostawiamy do Waszej dyspozycji.

Dzień 10 Periyar

O poranku odbędziecie podróż, której finałem będzie dotarcie do jeziora Periyar. Samemu transferowi towarzyszyć będą piękne widoki plantacji herbaty, przypraw i tropikalnej zieleni. Cel wyprawy – Jezioro Periyar to miejsce, w którym przy odrobinie szczęścia można obserwować słonie, tygrysy, leopardy, jelenie, małpy a także wiele gatunków ptaków. Miejsce to jest bardzo dobrze znane miłośnikom przyrody ze względu na bogactwo unikatowych gatunków roślin i zwierząt. Popołudniu przygotowaliśmy dla Was rejs po jeziorze.

Dzień 11 Alleppey

Po śniadaniu zostaniecie zabrane do Alleppey, gdzie rozpoczniecie niezwykłą przygodę i zamieszkacie na łodzi. Przed Wami niezapomniany rejs po kanałach Kerali. Łódź przez cały dzień płynie leniwie naprzód a Wy możecie podziwiać widoki – jeziora, kanały, palmy kokosowe oraz tradycyjnie odzianych mieszkańców tych terenów. Rejs pozwoli Wam zaczerpnąć trochę atmosfery okolicznych wiosek, które wydają się żyć rytmem dyktowanym przez wodę. Możecie w pełnie się zrelaksować, kucharz przygotuje specjały kuchni indyjskiej, głównie będą to owoce morza i świeże warzywa. Na noc zostaniecie na łodzi, która jest do tego specjalnie przygotowana.

Dzień 12 Mombaj

Dzisiejsze śniadanie zostanie Wam podane na łodzi, wciąż będziecie mieli okazję podziwiać okoliczne wioski i krajobrazy z perspektywy rzeki. Po dopłynięciu do portu, zostaniecie zabrani na lotnisko w Cochin skąd popołudniu odlecicie już w stronę Mombaju. Po lądowaniu transfer do hotelu i relaks przed powrotem do domu. Będzie czas na pożegnalną kolację i zakup pamiątek.

Dzień 13 Powrót

Rano pojedziecie na lotnisko, skąd rozpoczniecie podróż powrotną do domu. Wieczorem wylądujecie w Warszawie. Życzymy miłego powrotu do rzeczywistości :)

Noclegi

Co w cenie?

Cena obejmuje:
- Przelot z Warszawy do Mumbaju i z powrotem
- Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
- Śniadania w Mumbaju, Cochin, Periyar
- Pełne wyżywienie podczas noclegu na łodzi mieszkalnej w Kerali
- Transfery w Indiach klimatyzowanym samochodem z kierowcą (odbiór z lotniska po przylocie, transfery lotnisko – hotel – lotnisko oraz transfery Cochin – Periyar – Alleppey)
- Rejs łodzią w Periyar
- Teatr tańca Kathakali
- Przeloty: Mumbai – Goa – Bangalore – Cochin – Mumbai
- Ubezpieczenie
- RelaksBox – polisę ubezpieczeniową, dokładne wskazówki jak dostać się z jednego miejsca do drugiego oraz informacje o ciekawych miejscach w Tajlandii, co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, słowniczek, mapy i nasze rady

Cena nie obejmuje:
- Pozostałego wyżywienia
- Pozostałego zwiedzania
- Wizy do Indii (250 zł)