fbpx

Kraina spadających smoków

W Wietnamie zobaczycie wszystko co najciekawsze, będziecie poruszać się z północy na południe, po drodze oglądając największe perełki kraju. Zaczniecie od zupy Pho w jednej z ulicznych knajpek w Hanoi, odwiedzicie plemiona górskie oraz zrobicie trekking w regionie Sapa, będziecie podziwiać rozgwieżdżone niebo w zatoce Halong, w Hoi An nauczycie się gotować a w Sajgonie sprawdzicie czy miasto faktycznie nigdy nie zasypia. Zapraszamy!

to kosztowało: 7200 zł

czas trwania: 15 dni

Podoba mi się!

Dzień 1

Wylot z Warszawy.

Dni 2-3 HANOI

Dziś wylądujecie w Hanoi. Nasi ludzie zabiorą Was do hotelu, wieczorem polecamy przedstawienie wodnego teatru lalek a kolejnego dnia zwiedzanie najstarszej części miasta na rowerze. Koniecznie spróbujcie wietnamskiej kuchni w jednej z lokalnych restauracji.

Wieczorem, nasi ludzie, zabiorą Was na stację kolejową skąd, pociągiem sypialnym, rozpoczniecie podróż na północ kraju.

Dni 4-5 SAPA

Wcześnie rano dotrzecie do celu, tutaj nasz człowiek zabierze Was do Sapa, gdzie zjecie śniadanie i odświeżycie się po podróży. Chwilę później zabierzemy Was na trekking po okolicy, zobaczycie lokalne wioski i będziecie mogli podziwiać okolicę, w której turystyka dopiero zaczyna się rozwijać.. Lunch zjecie u lokalnej rodziny i będzie to świetna okazja aby zobaczyć tutejszą architekturę i nauczyć się nieco o codziennym życiu mieszkańców. Kolejnego dnia trekkingu, dotrzecie do wodospadu, wiosek i cudów natury…Po południu rozpoczniecie już drogę powrotną do Hanoi (pociąg sypialny).

Dni 6-7 HALONG BAY

Rano dotrzecie do Hanoi, do hotelu pojedziecie taxi i stąd zostaniecie zabrani nad Halong Bay, gdzie zaokrętujecie się na łodzi. Przed Wami rejs po zatoce. Odwiedzicie pływającą wioskę rybacką, zatrzymacie się przy wyspie Titop skąd będziecie mogli podziwiać całą panoramę Halong Bay. Wieczorem poznacie tajniki wietnamskiej kuchni i zjecie pyszną kolacje na łodzi. Kolejnego dnia, po porannej sesji tai chi, przepłyniecie do jaskini Sung Sot, którą zeksplorujecie. Po lunchu na pokładzie wyokrętujecie się ze statku, skąd nasz kierowca zabierze Was do Hanoi. Tutaj weźmiecie taxi na stację kolejową i udacie się w nocną podróż sypialnym pociągiem do Danang.

Dni 8-9 HOI AN

Rano dotrzecie do Danang, nasz człowiek zabierze Was do uroczego miasteczka Hoi An. Cały dzień do Waszej dyspozycji, polecamy spacer po tutejszej “starówce” wpisanej na listę Unesco! Szczególny klimat panuje nad rzeką, gdzie w większości starych budynków znajdziecie lokalne knajpki. Kolejnego dnia możecie zgłębiać tajniki kuchni wietnamskiej na krótkim kursie gotowania, wybrać się na zwiedzanie okolicy skuterem, gdzie z pewnością odkryjecie niejedną buddyjską świĄtynię albo oddać się zakupowemu szaleństwu i uszyć suknie albo garnitur (za około 100 usd) na wymiar. Miasteczko słynie z najlepszych krawców i składając zamówienie rano, można wieczorem odebrać nowy komplet bardzo dobrej jakości koszul! Polecamy :)

DNI 10-12 CUA DAI

Czas na relaks totalny :) Po śniadaniu poproście w recepcji o pomoc w zamówieniu taxi, pojedziecie do hoteliku na wybrzeżu oddalonego o około 5km. Przed Wami dwa dni relaksu, plażowania, leniwych dni z książką lub drinkiem z palemką  Ostatniego dnia poranek spędzicie na plaży i około południa nasz kierowca zabierze Was na stację kolejową w Danang skąd udacie się w podróż na południe. Jedziecie do Sajgonu! Zachód słońca będziecie podziwiać z nocnego pociągu.

DNI 13-14 HO CHI MINH CITY

Rano dotrzecie do Ho Chi Minh City, czyli dawnego Sajgonu! Po przylocie złapiecie taxi do hotelu i reszta dnia należy do Was. Możecie zwiedzać miasto pieszo albo dla tych najbardziej odważnych proponujemy skuter. Koniecznie wpadnijcie na lokalne bazary np. Ben Thanh czy An Dong. Popołudniu możecie wybrać się również do tuneli Cu Chi. Tunele zostały wybudowane podczas wojny w Wietnamie. Znajdowały się tam szpitale, kuchnie, sypialnie i arsenał broni…Dziś to miejsce odwiedzin turystów, ale i ważna lekcja historii. Drugiego dnia pobytu w Sajgonie czeka Was nie lada przygoda! Wycieczka do Delty Mekongu. Będziecie pływać kanałami obserwując życie jakie toczy się na rzece oraz codzienną pracę mieszkańców na plantacjach owoców wzdłuż rzeki. To najlepsza okazja aby podpatrzeć tutejszy styl życia i dowiedzieć się nieco więcej o wietnamskiej rzeczywistości.

Dzień 15 WYLOT

Po wczesnym śniadaniu weźmiecie taxi na lotnisko i rozpoczniecie drogę powrotną do domu! W Warszawie wylądujecie jeszcze dziś wieczorem. Życzymy miłego pobytu do rzeczywistości.

Noclegi

Co w cenie?

Cena obejmuje:
- Przelot Warszawa– Hanoi oraz Ho chi minh - Warszawa
- Zakwaterowanie w hotelach w Hanoi, Sapa, Hoi an, Ho chi minh (8 noclegów), 4 noce w pociągu sypialnym, 1 nocleg na łodzi w Halong Bay
- Śniadania podczas całego pobytu oraz dodatkowe posiłki podczas wycieczki do Sapa (2x lunch & 2 x kolacja) oraz w Halong Bay (2 x lunch & 1 x kolacja)
- Transfery z kierowcą: lotnisko w Hanoi – hotel, 1 x transfer z hotelu w Hanoi na stację kolejową w Hanoi, transfer ze stacji kolejowej w Danang do hotelu w Hoi An i z powrotem
- Wycieczka w małej grupie do Halong Bay (2 dni/1 noc z wyżywieniem)
- Wycieczka w małej grupie do Sapa
- Wycieczka w grupie do Delty Mekongu
- Bilety kolejowe na trasie Hanoi – Danang oraz Danang – Ho chi minh city
- Ubezpieczenie
- RelaksBox – polisę ubezpieczeniową, dokładne wskazówki jak dostać się z jednego miejsca do drugiego oraz informacje o ciekawych miejscach w Wietnamie, co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, numery alarmowe, słowniczek, mapy i nasze rady

Cena nie obejmuje:
- Pozostałych posiłków nie wymienionych w programie
- Dodatkowego zwiedzania i atrakcji
- Pozostałych transferów wymienionych w programie (drobne transfery, każdy około 5 usd)
- Wizy do Wietnamu (55 usd) – pomagamy w organizacji