fbpx

Kangury na Fali

Posłuchajcie opery w Sydney, zrelaksujcie się na piaszczystych rajskich wyspach, przytulcie koalę, zanurkujcie nad Wielką Rafą Koralową. Proponujemy wakacje pełne przygód podnoszących adrenalinę, przybliżających do pięknej przyrody i sprawiających, że w Australii zakochacie się na dobre!

to kosztowało: 12500 zł

czas trwania: 20 dni

Podoba mi się!

Dni 1-2

Startujecie w Warszawie i lecicie na wschód, przed Wami dłuuuuga droga, miłego lotu! Wieczorem dnia drugiego dotrzecie do Sydney! Witajcie do góry nogami! :)

Dzień 3 Sydney

Najlepszym miejscem na relaks po długim locie jest plaża, zamieszkacie więc przy Manly - naszej ulubionej, plażowej dzielnicy miasta. Tu proponujemy zagrać w plażówkę, posurfować, pooglądać rekiny w wielkim akwarium lub zwiedzić okolicę Waszego pierwszego raju. Najlepiej przejść się 10-km trasą widokową wzdłuż wybrzeża Manly Scenic Walkway. Po południu udajcie się w rejs do centrum, zachód słońca nad Operą będzie idealnym początkiem Waszej wielkiej, australijskiej przygody!

Dni 4-5 Sydney

W kolejne dni zobaczcie to, co w Sydney najnowocześniejsze, najładniejsze, największe i najciekawsze! Odwiedźcie dzielnicę Darling Harbour, Circular Quay, Chinatown, wdrapcie się na Skytower, nakarmcie mieszkańców ogrodu zoologicznego. Wieczór spędźcie na Manly - zapraszamy do oceanu! :) Kolejnego dnia nie róbcie nic – cieszcie się długą na 2km plażą i falami!

Dzień 6 - Surfers Paradise

Przejazd na lotnisko i przelot do Surfers Paradise, stolicy Złotego Wybrzeża (Gold Coast). Tu będzie na Was czekał samochód, nim ruszycie w 8-o dniową przejażdżkę po wybrzeżu. Zaczniecie ją spacerem po promenadzie w Surfers Paradise, gdzie zrobicie zakupy lub zrelaksujecie się na plaży. Surfers Paradise to puby, dyskoteki, sklepy, restauracje, apartamenty w drapaczach chmur, night life, blichtr Wielkiego Świata i potężna, najbardziej znana plaża w Australii ze wszystkimi udogodnieniami jakie na plaży wymyślił człowiek. Wieczorem pojedziecie do odległego o 100km Byron Bay.

Dni 7 - 8 - Byron Bay

Byron Bay to miasteczko słynące z relaksującej atmosfery, fantastycznych fal do surfingu, artystyczno -hipisowskiej populacji, organicznych wyrobów, kafejek, barów... Jest to też najbardziej na wschód wysunięty punkt Australii, z którego w okresie zimowym można obserwować migrujące na północ wieloryby. Polecamy odwiedzić lokalne bary i nasycić się ich różnorodnością, przejść się do latarni morskiej czy popływać kajakami w towarzystwie rekinów.

Dni 9 - 10 - Noosa

Dziś pojedziecie do Noosa (330 km). Tu zamieszkacie w uroczym hoteliku na skraju Parku Narodowego Noosa. Piękne widoki na porastające wybrzeże eukaliptusy, plaże, małe zatoki, misie koala, surferzy na falach oraz przyroda. Może być?

Dni 11 - 12 Fraser Island

Wielka Wyspa Piaszczysta to największa na świecie wyspa piaskowa, ma 120 km długości i do 25 km szerokości. Piaszczyste pagórki osiągają wysokość do 240 m. Zamieszkacie w Hervey Bay, stąd bowiem na wyspę najbliżej (30 min promem). Życzymy miłych piaszczystych przygód!

Dni 13 - 17 Wielka Rafa Koralowa

Dziś czeka Was przejazd do Brisbane skąd odlecicie do Cairns. Po jednym noclegu w tym sennym kurorcie rozpoczniecie 4-o dniową przygodę z Wielką Rafą Koralową! Jej ogrom widoczny jest nawet z kosmosu (co do widoczności rafy z kosmosu musimy zawierzyć astronautom, ponieważ Relaksmisja nie organizuje jeszcze wypraw w tamte rejony... głównie z powodu małej dostępności rajskich plaż). Zamieszkacie na łodzi, będziecie nurkować, opalać się i cieszyć życiem!

Dzień 18 Cairns

Po powrocie na stały ląd odpoczniecie od wody – zamieszkacie w Cairns, ale polecamy wybrać się za miasto – do parku krajobrazowego Kuranda. Dostaniecie się tam gondolą niczym na Jaworzynę Krynicką, a wrócicie stuletnim pociągiem!

Dni 19-20 Powrót

Po południu wrócicie na lotnisko skąd wylecicie wieczorem. W Warszawie będziecie następnego dnia.

Noclegi

Co w cenie?

Cena obejmuje:
- Przeloty Warszawa – Sydney, Sydney – Gold Coast, Brisbane – Cairns i Cairns – Warszawa
- Zakwaterowanie (3 noce w Sydney, 3 w Byron Bay, 2 w Noosa, 3 w Hervey Bay, 1 w Cairns, 3 na łodzi, 1 w Cairns)
- 4 dni / 3 noce na łodzi na Wielkiej Rafie Koralowej (noclegi w kajucie 2-o osobowej, jedzenie, transfery, nurkowanie – 18 zejść pod wodę, ubezpieczenie)
- Wynajęcie samochodu na wybrzeżu na 8 dni (Toyota Yaris)
- Wizę do Australii
- Ubezpieczenie
- RelaksBox – polisę ubezpieczeniową, dokładne wskazówki jak dostać się z jednego miejsca do drugiego oraz informacje o ciekawych miejscach w Australii, co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, numery alarmowe, słowniczek, mapy i nasze rady

Cena nie obejmuje:
- Wyżywienia
- Benzyny