fbpx

Safari i rajskie plaże Zanzibaru

Wielka przygoda na afrykańskiej sawannie i relaks na Zanzibarze. Przed Wami spotkanie z uroczymi żyrafami, pasiastymi zebrami, niepozornymi hipopotamami, dumnymi lwami i uroczymi słoniami. Po ekscytującym polowaniu z aparatem na Wielką Piątkę zrelaksujecie się na rajskich plażach Zanzibaru. Czekają Was romantyczne rejsy w stronę zachodzącego słońca, piasek drobny jak mąka, błogie lenistwo i wesołe pogawędki z Masajami. Zapraszamy!

to kosztowało: 12000 ZŁ

czas trwania: 16 DNI

Podoba mi się!

DZIEŃ 1

Dziś po południu wylecicie do Afryki. Życzymy miłego lotu!

DZIEŃ 2 ARUSHA

Po wylądowaniu w Kilimanjaro, nasz człowiek zabierze Was do miasteczka Arusha. Odpocznijcie po długiej podróży - jutro rozpoczniecie niezapomnianą przygodę w najpiękniejszych parkach narodowych Afryki. Popołudnie i wieczór do Waszej dyspozycji. Wieczorem zapraszamy na kolację w hotelu.

DNI 3-5 SAFARI

Po śniadaniu w Arushy, podjedzie po Was prywatny Jeep z przewodnikiem i kucharzem. Rozsiądźcie się wygodnie i oglądajcie wspaniałe widoki! Przygodę rozpoczniecie w Parku Narodowym Lake Manyara. Jest to wspaniały wstęp do dalszej części podróży – spotkacie tutaj dużą liczbę ptaków, słoni jak również rzadko spotykane lwy chodzące po drzewach… Wieczorem dotrzecie do miejsca Waszego noclegu, gdzie zjecie kolację pod gołym niebem. Drugiego dnia po śniadaniu udacie się do Ngorongoro. Wewnątrz krateru zobaczycie mnóstwo zwierząt, ponieważ bardzo niewiele z nich kiedykolwiek migruje. Większość spędza tutaj cały rok, a dzięki temu, że Wasz przewodnik będzie w kontakcie z innymi na pewno spotkacie mnóstwo rzadkich gatunków! Ngorongoro to największa kaldera świata, powstała na skutek zapadnięcia się wulkanu, o średnicy 20 kilometrów. Jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie na tak małej powierzchni można spotkać Wielką Piątkę (słoń, lew, bawół, nosorożec, lampart). Trzeci dzień safari rozpoczniecie od przejazdu do Tarangire National Park. To trzeci co do wielkości park narodowy w Tanzanii! Słynie z niezwykle dużej populacji słoni – jest ich tutaj ponad sześć tysięcy! Zwierzęta koncentrują się wzdłuż rzeki Tarangire i tutaj właśnie będziecie poszukiwać lwów, leopardów, gepardów…Atrakcją parku są również ogromne baobaby!

DNI 6-9 NUNGWI

Ostatni wchód słońca na afrykańskiej sawannie…Rano czeka Was kolejne safari w Parku Tarangire. Lunch zjecie w towarzystwie słoni, po czym udacie się do Arushy na lotnisko skąd polecicie na Zanzibar. Z lotniska odbiorą Was nasi ludzie. Wieczór spędzicie w hoteliku na północy wyspy. Relaks na jednej z najładniejszych plaż Afryki – Nungwi... jedynego miejsca na Zanzibarze gdzie można pływać o każdej porze dnia…i nocy. Popołudnie spędzicie na plaży albo w lokalnej knajpce, aby nabrać sił przed meczem siatki plażowej bądź wycieczką statkiem ku zachodzącemu słońcu. Północna część wyspy słynie również z najlepszych miejsc do nurkowania, są tutaj szkoły oraz instruktorzy a zatem można z łatwością połknąć bakcyla nurkowania i rozpocząć niezapomnianą przygodę w podwodnym świecie.

DNI 10-14 JAMBIANI

Taksówka już na Was czeka…przejazd na południowy kraniec wyspy, a dokładnie na plażę Jambiani - Waszego kolejnego raju. Pora na to po co tu przyjechaliście – RELAKS! Cisza, spokój, naturalna plaża, hamak, i Wy….to właśnie tutaj woda ma tak błękitny kolor, że aż zapiera dech w piersiach. Do tego pyszna kuchnia, spacery po plaży i totalny chillout. Jeżeli pływanie w lazurowej wodzie oraz opalanie się na piasku przypominającym mąkę odbierze Wam siły, proponujemy odpocząć w cieniu palemek. No i oczywiście musicie popływać z delfinami, z których właśnie to miejsce słynie! Jeżeli odpoczynek Wam się znudzi polecamy zrobić półdniową wycieczką po plantacjach przypraw i zobaczyć jak rośnie kardamon, gałka muszkatołowa czy wanilia...bądź zapraszamy na mały trekking do Jozani Forest połączony z wycieczką do dawnego więzienia niewolników. Jednego dnia polecamy Wam wycieczkę do „kamiennego miasta” – Stone Town, które jest stolicą wyspy. Tu będzie czas na zakupy, mały spacer wśród straganów z kolorowymi przyprawami....

DNI 15-16 POWRÓT

Pożegnanie z Afryką – czas wracać do domu.. Po leniwym śniadaniu zabierzemy Was na lotnisko na Zanzibarze, skąd rozpoczniecie podróż powrotną. W Warszawie wylądujecie następnego dnia rano. Miłego powrotu do rzeczywistości!

Noclegi

Co w cenie?

Cena obejmuje:
- Przelot Warszawa – Kilimanjaro oraz Zanzibar – Warszawa
- Przelot wewnętrzny Arusha - Zanzibar
- Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych (1 noc w Arusha, 4 noce na plaży Nungwi, 5 nocy na plaży Jambiani )
- Safari (4 dni/3noce, jeep, przewodnik, noclegi, pełne wyżywienie, opłaty wstępu, sprzęt campingowy: namioty, materace, stoły, krzesła)
- Śniadania we wszystkich hotelach oraz pełne wyżywienie podczas safari
- Transfery prywatne na Zanzibarze
- Ubezpieczenie
- RelaksBox

Cena nie obejmuje:
- Jedzenia (bez śniadań, które są zapewnione oraz pełnego wyżywienia podczas safari)
- Dodatkowego zwiedzania
- Wizy do Tanzanii (50 USD)
- Napiwków