fbpx

Relaks na białych plażach Zanzibaru

Marzycie o słodkim lenistwie na białej plaży? Chcecie świętego spokoju, ciszy i nicnierobienia? Co powiecie na relaks na białej plaży oraz kąpiele w turkusowej wodzie morskiej? Proponujemy Wam podróż do świata, gdzie zapomnicie o pośpiechu, sprawach na wczoraj i na pewno skutecznie się zrelaksujecie. Dwie różne plaże na Zanzibarze - jedna na północy gdzie trochę więcej się dzieje i gdzie pływy są najmniejsze i druga na wschodzie, gdzie ciszę zmąci jedynie szum fal. Ostatni dzień w stolicy Zanzibaru - Stone Town, gdzie posmakujecie lokalnej kuchni na nocnym targu i zgubicie się spacerując wąskimi uliczkami miasteczka.

to kosztowało: 7500 ZŁ

czas trwania: 15 DNI

Podoba mi się!

DZIEŃ 1

Dziś wieczorem wylecicie do Afryki. Życzymy miłego lotu! 

DNI 2-7 NUNGWI

Po południu wylądujecie na Zanzibarze. Na miejscu będzie już na Was czekał nasz wysłannik. Witamy w raju. Relaks na jednej z najładniejszych plaż Afryki – Nungwi... jedynego miejsca na Zanzibarze gdzie można pływać o każdej porze dnia…i nocy. Popołudnie spędzicie na plaży albo w lokalnej knajpce, aby nabrać sił przed meczem siatki plażowej bądź wycieczką statkiem ku zachodzącemu słońcu. Północna część wyspy słynie również z najlepszych miejsc do nurkowania, są tutaj szkoły oraz instruktorzy a zatem można z łatwością połknąć bakcyla nurkowania i rozpocząć niezapomnianą przygodę w podwodnym świecie.

DNI 8-12 JAMBIANI

Taksówka już na Was czeka. Dziś pojedziecie na południowy kraniec wyspy, a dokładnie na plażę Jambiani – do Waszego kolejnego raju. Pora na to po co tu przyjechaliście – RELAKS! Cisza, spokój, naturalna plaża, hamak, i Wy….to właśnie tutaj woda ma tak błękitny kolor, że aż zapiera dech w piersiach. Do tego pyszna kuchnia, spacery po plaży i totalny chillout. Jeżeli pływanie w lazurowej wodzie oraz opalanie się na piasku przypominającym mąkę odbierze Wam siły, proponujemy odpocząć w cieniu palemek. No i oczywiście musicie popływać z delfinami, z których właśnie to miejsce słynie! Jeżeli odpoczynek Wam się znudzi polecamy zrobić półdniową wycieczką po plantacjach przypraw i zobaczyć jak rośnie kardamon, gałka muszkatołowa czy wanilia...bądź zapraszamy na mały trekking do Jozani Forest połączony z wycieczką do dawnego więzienia niewolników.

DZIEŃ 13 STONE TOWN

Rano przejedziecie do „kamiennego miasta” – Stone Town, które jest stolicą wyspy. Tu będzie czas na ostatnie zakupy, mały spacer wśród straganów z kolorowymi przyprawami.... Witamy w Stone Town – głównym mieście Zanzibaru. Jest to magiczne miejsce….już zwykły spacer wąskimi uliczkami tego pięknego miasta sprawi, że przeniesiecie do czasów Frieddie’go Mercury, który się tam urodził. Wieczorem zapraszamy na Forodhani Garden – gdzie homary, krewetki i szaszłyki z rekina dodadzą Wam sił (szczególnie dobrze smakują ze świeżo wyciśniętym sokiem z trzciny cukrowej z limonką).

DZIEŃ 14-15 POWRÓT

Pożegnanie z Afryką – czas wracać do domu.. Dziś po południu zabierzemy Was na lotnisko, skąd polecicie do domu. W Warszawie wylądujecie kolejnego dnia przed południem. Życzymy udanego powrotu do rzeczywistości:)

Noclegi

Co w cenie?

Cena obejmuje:
- Przelot z Warszawy na Zanzibar i z powrotem
- Zakwaterowanie (6 nocy na plaży Nungwi, 5 nocy na plaży Jambiani oraz 1 noc w Stone Town)
- Śniadania
- Transfery prywatne na Zanzibarze (lotnisko – hotel – hotel – hotel - lotnisko)
- Ubezpieczenie
- RelaksBox – polisę ubezpieczeniową, informacje o ciekawych miejscach, co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, numery alarmowe, słowniczek, mapy i nasze rady.

Cena nie obejmuje:
- Jedzenia
- Zwiedzania
- Wizy do Tanzanii – 50 USD