fbpx

Powiew siary

Lubicie chodzić po górach? Orlą Perć macie zaliczoną z wszystkich stron i marzycie o nowych szczytach? Mamy dla Was super program, podczas którego sprawdzicie swoją wytrzymałość nie tylko na trudy trekkingu po ciemku, ale i na smród siarki dymiącej z indonezyjskich wulkanów. Na deser relaks na rajskich plażach bo ich odpuścić nie można!

to kosztowało: 7900 zł

czas trwania: 14 dni

Podoba mi się!

Dzień 1

Wylot z Warszawy do Azji

Dzień 2

Rano polecicie do Surabaya, miasta znajdującego się na wschodzie Jawy. Stąd zostaniecie odebrani przez naszych wysłanników, którzy zabiorą Was do innego świata. Noc spędzicie niedaleko wulkanu Bromo! Księżycowy krajobraz, dymiące kratery, zapach siarki, buchający co 20 minut wulkan... Takich miejsc na świecie nie ma! Do Waszego hoteliku dotrzecie pod wieczór. Będziecie mieli chwilę żeby się zrelaksować i odpocząć w tym niesamowitym, trochę groźnym, ale też fascynującym miejscu.

Dzień 3 BROMO

Rankiem polecamy wybrać się na trekking na szczyt jednego z wulkanów aby stamtąd obejrzeć wschód słońca. Ta wycieczka wymaga wyrzeczeń w postaci chociażby pobudki w porze powszechnie uznawanej za niehumanitarną, ale widok jaki zastaniecie na górze wynagrodzi wam wszelkie niedogodności. Tego widoku nie zapomnicie nigdy!

dzień 4 IJEN

Po śniadaniu zabierzemy was do innego księżycowego miejsca – nieopodal wulkanów Ijen. Dziś czeka Was spacer i jeep safari do siarkowej góry – Mount Ijen. To tu codziennie wydobywa się tony siarki. Robotnicy w trujących wyziewach wydobywają i pakują do koszy siarkę, które następnie na plecach niosą stromą, kamienistą ścieżką na brzeg krateru i dalej w dół ok. 3 km do punktu zbiórki. Waga kosza wynosi od 50 do 80 kg, za 1 kg dostają Rp 700 czyli ok. 20 groszy, możliwości awansu i rozwoju osobistego stosunkowo niewielkie... po wizycie w tym miejscu mało kto narzeka na pracę w biurze.

Dni 5-8 UBUD

Dziś przedostaniecie się na Bali. Zamieszkacie w Ubud, które jest centrum kulturalnym i artystycznym Bali. Ubud leży w samym centrum Bali i stanowi wspaniałą bazę wypadową do jednodniowych wypraw. Wybierzcie się na krawędź krateru wciąż aktywnego wulkanu Batur, zobaczcie Pura Tirta Empul – balijską świątynię zbudowaną wokół bulgoczącego gorącego źródła, malownicze pola ryżowe, odwiedźcie tajemniczy Monkey Forest zasiedlony przez gang bezczelnych makaków ;) W Ubud możecie oddać się relaksującym masażom, przyda się Wam chwila odprężenia po męczących trekkingach i nieprzespanych nocach.

Dni 9-13 Lombok

Kolejne dni proponujemy przeznaczyć na relaks w raju i eksplorację dzikiego Lomboku. Ta wyspa wielkością przypomina Bali, ale charakterem różni się od znanej Wam już wyspy bogów o.. 20 lat! Lombok kusi naturalnością i oczarowuje pierwotnością, wyspa zachowała to, co najlepsze – przepiękne krajobrazy, malownicze plaże z białym piaskiem i soczyście zielonymi palmami, góry, dżunglę i zapierające dech w piersiach wodospady.

Dzień 14

Po relaksie na Lomboku odlecicie do domu! W Warszawie wylądujecie następnego dnia. Miłego powrotu do rzeczywistości i do zobaczenia na kolejnej relaks-misji!

Noclegi

Co w cenie?

- Przeloty
- Transfery
- Zakwaterowanie
- Śniadania
- Wyprawa na wulkan Ijen (transfery, przewodnik, opłaty wstępu, lunch)
- Lokalny telefon
- Ubezpieczenie
- Relaksbox a w nim wszystko czego będziecie potrzebować na wyprawie
- Relaksbook - czyli specjalnie dla Was przygotowany przewodnik, który poprowadzi Was podczas podróży