fbpx

Północ vs. Południe

Trochę zwiedzania i trochę plaży? Czemu nie! Połączenie Bangkoku i górskiego Chiang Mai z wyspą Koh Lipe pozwoli Wam poznać Tajlandię taką jak lubimy - jej świątynie, góry, słonie, rajskie plaże, nurkowanie i przede wszystkim pyszną lokalną szamę!

to kosztowało: 6200 zł

czas trwania: 15 dni

Podoba mi się!

Dzień 1 - Wylot

Wylot z Warszawy do Azji.

Dzień 2 - Bangkok

Dwa pierwsze dni spędzicie w Bangkoku - proponujemy przejść się po okolicy Khao San Road, a na kolację polecamy Pad Thai, bądź inne przysmaki ulicy – koniecznie sprawdźcie jak smakują grillowane karaluchy i żuczki w sosie sojowym!

Dzień 3 - Bangkok

Dziś wybierzcie się też na walkę tajskiego boksu - mocne wrażenia gwarantowane! Możecie też leżeć nad hotelowym basenem i rozmyślać nad pięknem otaczającego Was świata. Dziś polecamy odwiedzić nowoczesną część miasta z drapaczami chmur i zachód słońca obejrzeć ze szczytu hotelu Lebua - tam kręcono drugą część filmu Kac Vegas. Tu będzie niepowtarzalna okazja do sprawdzenia jak smakuje mały Haineken za 45 zł!

Dzień 4 - Bangkok

Rano proponujemy spacer do królewskiej świątyni Wat Phra Kaeo, a później rejs po rzece przepływającej przez centrum miasta. Obiad zjedzcie na targu warzywnym, a następnie wróćcie do hotelu - późnym popołudniem ruszacie sypialnym pociągiem na północ kraju.

Dzień 5 - Chiang Mai

Rano dotrzecie do Chiang Mai - kulturalnego i religijnego centrum Tajlandii, stolicy trekkingów, spływów kajakowych i kuchni. Dzień należy do Was.

Dni 6 - 7 Chiang Mai

W Chiang Mai możecie zrobić kurs gotowania, zaopiekować się słoniami, czy pomedytować wraz z mnichami w jednej z dziesiątek buddyjskich świątyń.

Dzień 8 - Koh Lipe

Dziś polecicie na południe. Po wylądowaniu w Hat Yai udacie się do portu Pak Bara, by odpłynąć w rejs po morzu Andamańskim na wyspę Koh Lipe, gdzie z brzegu rozciąga się widok jedynie na turkusową wodę.

Dni 9 - 13 - Koh Lipe

Koh Lipe to istny raj na ziemi z piękną plażą, palmami leniwie rzucającymi cień i rafą, kuszącą by jak najszybciej zejść pod wodę... Polecamy wycieczki na okoliczne wyspy, będące jednym wielkim morskim parkiem narodowym, gdzie rybek, żółwi, przyjaznych rekinków jest bezliku. Na Lipe znajdziecie mnóstwo restauracji serwujących lokalne specjały, a po zmroku zatańczycie na piaskowym parkiecie do muzyki granej na żywo!

Dni 14 - 15 - Powrót

Dziś wracacie już do domu - najpierw łodzią, później lokalną linią lotniczą i w Bangkoku boardingujecie się na lot do domu! Wracajcie szczęśliwie!

Noclegi

Co w cenie?

Cena obejmuje:
- Przelot z Polski i z powrotem
- Zakwaterowanie (2 noce w Bangkoku, 3 w Chiang Mai i 5 na Koh Lipe)
- Śniadania w Bangkoku i Chiang Mai
- Przeloty wewnętrzne: Chiang Mai – Hat Yai, Hat Yai – Bangkok
- Transfer lotnisko Hat Yai – Koh Lipe – lotnisko Hat Yai (busik i łódka)
- Nocny pociąg sypialny z Bangkoku do Chiang Mai
- Ubezpieczenie
- RelaksBox – polisę ubezpieczeniową, dokładne wskazówki jak dostać się z jednego miejsca do drugiego oraz informacje o ciekawych miejscach w Tajlandii, co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, słowniczek, mapy i nasze rady

Cena nie obejmuje:
- Jedzenia
- Zwiedzania
- Drobnych transferów typu lotnisko/dworzec/port-hotel-lotnisko/dworzec/port, (około 30-40 usd)