fbpx

Pociąg do raju

W Północnym Meksyku możecie się poczuć jak prawdziwi odkrywcy - do tego tak odmiennego i zachwycającego regionu nie dotarła jeszcze masowa turystyka. Legendarnym pociągiem "El Chepe" będziecie przejeżdżać przez góry i doliny oraz zobaczycie Kanion Miedziany - większy od Grand Canyon w USA ! A na koniec czeka Was wypoczynek na pięknych plażach Półwyspu Kalifornijskiego.

to kosztowało: 9700

czas trwania: 14 DNI

Podoba mi się!

DZIEŃ 1 WYLOT

Wylot z Warszawy rano, a wieczorem przylot do stolicy Meksyku – Miasta Meksyk. Tu spotkacie naszych przyjaciół, którzy zabiorą Was do hotelu znajdującego się w centrum miasta.

DZIEŃ 2 MEXICO CITY

Dziś udacie się na eksplorację jednego z największych miast świata. Przejdziecie się na Zocalo -główny plac, odwiedzicie dzielnicę artystów Coyoacan z Muzeum Fridy Calo, popodziwiacie niesamowite prekolumbijskie zbiory w Muzeum Antropologii oraz zobaczycie sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy.

DZIEŃ 3 TEOTIHUACAN

Pojedziecie do „miejsca gdzie rodzą się bogowie” – Teotihuacan. Zobaczycie tutaj liczne azteckie pałace i piramidy. Również dzisiaj odwiedzicie warsztat obsydianu, gdzie poznacie jak obrabia się ten święty kamień Azteków.

DZIEŃ 4 CHIHUAHUA

Rano odlecicie na północ do Chihuahua. Zwiedzicie kolonialną część miasta, zobaczycie dom Pancho Villy i muzeum Rewolucji. Także w Chihuahua odwiedzicie siedzibę Benito Juareza - pierwszego prezydenta i wielki reformisty Meksyku pochodzenia indiańskiego. To jest także idealne miejsce na zakup kowbojek i wszelkich kowbojskich akcesoriów!

DZIEŃ 5 CREEL

Wraz ze wschodem słońca ruszycie do Creel sławnym pociągiem "EL Chepe", który przemierza rozciągającą się na długości 661km trasę, przejeżdżając przez 87 tuneli i 35 mostów. Przejażdżka uznawana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie. Stąd udacie się nad jezioro Arareko, zwiedzicie formacje skalne w Dolinie Grzybów i Dolinie Żab oraz odwiedzicie jaskinie Indian Tarahumara.

DZIEŃ 6 CUAUHTEMOC

Dziś przeniesiecie się w czasie - odwiedzicie okolice Cuanhtemoc - gdzie znajdują się osady błękitnookich menonitów, osiadłych w Meksyku na początku ubiegłego wieku, którzy nie zmienili swojego stylu życia od wieków. Spróbujecie ich pysznych serów i zapoznacie z historią w Centrum Kulturalnym Menonitów.

DZIEŃ 7 BARRANCAS DEL COBRE

Dziś ruszycie w dalszą przejażdżkę "El Chepe" do Barrancas del Cobre. Idealne miejsce na krótsze i dłuższe spacery z zapierającymi dech w piersiach widokami na Miedziany Kanion. (który ze swoimi 1400 metrami jest głębszy od Wieliego Kanionu Kolorado!)

DZIEŃ 8 EL FUERTE

Ostatni etap przejażdżki pociągiem i po południu jesteście w El Fuerte - jednym z "pueblos magicos" - magicznych wiosek Meksyku. Zwiedzicie kolonialne, bardzo urokliwe centrum miasteczka, zanurzycie się w spokojnej atmosferze i popróbujecie lokalnych specjałów.

DZIEŃ 9 EL FUERTE/PROM

Dziś macie czas na dalszą eksplorację okolic El Fuerte i po południu przejedziecie do Los Mochis/ Topolobampo skąd wieczorem zaokrętujecie się na prom, który zabierze Was w wygodnej 2-osobowej kabinie na Półwysep Kalifornijski.

DNI 10 -12 SAN JOSE DEL CABO

Przyszedł czas na zasłużony relaks - przed Wami kilka dni plażowania na najpiękniejszych plażach Półwyspu Kalifornijskiego! Macie przed sobą 30 km wybrzeża do eksploracji :) Dodatkowo w okresie od grudnia do marca istnieje możliwość obserwacji wielorybów.

DNI 13 -14 POWRÓT

Po ostatnich błogich dniach czas wracać do domu - odlecicie z San Jose z przesiadką w Mieście Meksyk do Europy. W domu będziecie następnego dnia, miłego powrotu do rzeczywistości!

Noclegi

CO W CENIE?

Cena obejmuje:
- Lot z Warszawy do Mexico City i z powrotem z Mexico City do Warszawy
- Loty wewnętrzne z Mexico CIty do Chihuahua i z San Jose del Cabo do Mexico City
- Prom Topolobampo - La Paz
- Zakwaterowanie (3 noce w Mexico City, 1 w Chihuahua, 2 w Creel, 1 w Barrancas, 1 w El Fuerte, 3 w Los Cabos)
- Ubezpieczenie
- RelaksBox - bilet do raju, polisę ubezpieczeniową, dokładne wskazówki jak się dostać z jednego miejsca do drugiego oraz informacje o ciekawych miejscach w okolicy, co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, numery alarmowe, słowniczek, mapy i nasze rady

Cena nie obejmuje:
- Wyżywienia
- Transferów wewnętrznych
- Dodatkowych atrakcji i zwiedzania