fbpx

Plaże Meksyku

Wakacje na rajskich plażach Isla Mujeres i Tulum oraz w kolonialnej Meridzie to świetnie spędzony czas na półwyspie Jukatan. Możecie tu zrobić kurs kitesurfingu, zanurkować w podziemnych jaskiniach, najeść się do woli burrito i spróbować wszystkich odmian tequili!

to kosztowało: 8000 zł

czas trwania: 14 dni

Podoba mi się!

Dzień 1 Wylot

Wylot z Warszawy rano, wieczorem dotrzecie do Cancun. Witamy w Tropikach! Browar Corona na powitanie i możecie ruszać dalej! Wieczorem dotrzecie na Wyspę Kobiet.

Dni 2-5 Isla Mujeres

Isla Mujeres to długi na 8 km i szeroki na 200m pasek piasku pośrodku karaibskiego raju. Świątynia Majów, stado legwanów, hodowla żółwi i doskonałe boiska do plażówki. Jak znudzą się Wam atrakcje wynajmijcie skuter i udajcie się na Playa Lancheros, Playa Garrafon lub Playa Norte, by zobaczyć jak pięknie może być w raju.

Dni 6-7 Merida

Po powrocie na stały ląd dostaniecie się do centrum Jukatanu. Tu znajduje się urocze miasteczko Merida, będące stolicą stanu i doskonałym przykładem kolonialnej architektury. Katedra, kościoły, ryneczek, a to wszystko na ulicach ułożonych w idealną szachownicę. Tu kupicie najlepsze hamaki, zjecie tanie jedzenie i wypijecie zimną Coronę z El Mariachis. Będąc w miasteczku proponujemy zrobić całodzienny wypad do świątyni Majów Chichen Itza lub do żółtego miasta – Izamal.

Dzień 8 Tulum

Z Meridy przejedziecie przez centralny Jukatan z powrotem na karaibskie wybrzeże do Tulum. To miasteczko jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc na ziemi. Kameralne centrum tętni życiem, restauracje i bary serwują tanie lokalne specjały, a w sklepach można kupić najtańsze pamiątki.

Dni 9-13 Tulum

Oddalona o 8 minut drogi od centrum Tulum biała plaża ciągnie kilometrami od starożytnych ruin miasta Majów. Przy tej plaży znajduje się Wasz hotelik. Polecamy posurfować z latawcem, zanurkować w podziemnych rzekach i poznać mieszkańców małpiego gaju.

Dni 14-15 Powrót

Rano wsiądziecie w klimatyzowany autobus, który zabierze Was prosto na lotnisko. Pora zakończyć wakacje w raju, przyda się Corona z limonką! Miłego lotu… W Warszawie będziecie następnego dnia rano, życzymy miłego powrotu do rzeczywistości!

Noclegi

Co w cenie?

Cena obejmuje:
- Lot z Warszawy do Cancun i z powrotem do Warszawy
- Zakwaterowanie (4 noce na Isla Mujeres, 2 w Meridzie, 6 w Tulum)
- Śniadania
- Ubezpieczenie
- RelaksBox - bilet do raju, polisę ubezpieczeniową, dokładne wskazówki jak się dostać z jednego miejsca do drugiego oraz informacje o ciekawych miejscach w okolicy, co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, numery alarmowe, słowniczek, mapy i nasze rady

Cena nie obejmuje:
- Wyżywienia (oprócz śniadań)
- Transferów wewnętrznych (przeznaczcie ok 60 USD na osobę)
- Dodatkowych atrakcji i zwiedzania