fbpx

Piraci z Karaibów

Pozostałości cywilizacji prekolumbijskich kontra nowoczesne i roztańczone metropolie! Wyobraźcie sobie spotkanie z Indianą Jonesem jednego dnia i z Pablo Escobarem drugiego. Z nimi przygody są pewne jak złoto w El Dorado, a więc... Zapraszamy!

to kosztowało: 9500 zł

czas trwania: 21 dni

Podoba mi się!

Dni 1-2 Wylot

Poranny wylot z Warszawy do Bogoty. Wieczorem wylądujecie w stolicy Kolumbii. Na pewno znajdziecie jeszcze siłę na spacer po mieście – spróbujecie doskonałych empanad z salsą i popijcie je zimnym piwem Club Colombia oglądając lokalsów poruszających się do rytmów salsy w okolicznych knajpkach. Bienvenidos! Drugi dzień spędzicie na zwiedzeniu miasta – jego najwspanialszych zabytków, kościołów i wielkich placów.

Dni 3-6 Medellin

Dziś polecicie do Medellin. To duże miasto, słynące z najlepszych szkół Salsy. Polecamy przetańczyć choć jedną całą noc do latynoskich rytmów. Możecie też trochę pozwiedzać - uroczo jest w parkach Bolivar czy Desires oraz na placu Botero. Na jeden cały dzień wybierzcie się do wioski Guatape, a na drugi do Santa Fe de Antioquia.

Dzień 7 Cartagena

Po śniadaniu wsiądziecie w samolot i polecicie na północ. Po kilku godzinach dotrzecie do jednego z najpiękniejszych karaibskich miast, nigdy nie zdobytego przez piratów fortu – kolonialnej Cartageny. Wasz hotelik usytuowany jest w jednej z kolorowych kamieniczek w centrum miasta.

Dni 8-10 Cartagena

Kilka dni spędzicie w stolicy karaibskiego wybrzeża Kolumbii. Zgubcie się spacerując po wąskich kolorowych uliczkach, skosztujcie lokalnego jedzenia i napijcie się aromatycznej kolumbijskiej kawy. W nocy poznacie podstawowe kroki do salsy. Gdy będziecie chcieli wyrwać się z miasta wsiądźcie na łódź, która zabierze Was w rejs po okolicznych wysepkach, gdzie zrelaksujecie się na pięknych piaszczystych plażach. W Jeden dzień odwiedzicie Isla del Rosario, a w drugi Playa Blanca. Wieczory będą należeć do Was – nocne kluby, latynoskie rytmy i muzyka grana na żywo!

Dni 11-12 Taganga

Rano wybierzecie się do znajdującej się na wybrzeżu miejscowości Taganga gdzie zatrzymacie się w uroczym hoteliku. Tu leżąc na hamakach będziecie podziwiać uroki Karaibów. Taganga to miejsce które ożywa nocą, zwolennicy tańca i latynoskich piękności z pewnością nie będą się tu nudzić. Znajdziecie tu wszystko co Kolumbia oferuje zbłąkanym podróżnikom… W dzień wynajmijcie łódź, która zabierze Was w najlepsze miejsca do nurkowania z butlą lub bez…

Dni 13-17 Ciudad Perdida

Pora na prawdziwą przygodę. Wraz z przewodnikiem wyruszycie na odkrycie nieznanego. 5 dni i 4 noce w dżungli, noclegi na hamakach, obcowanie z dziewiczą przyrodą. Przed Wami nie lada przygoda - eksploracja miejsca jeszcze do niedawna zupełnie nieznanego targanego przez wojny narkotykowe i walki rebeliantów jest wyjątkową przygodą. Nic dziwnego, że skarby tu zgromadzone zostały odkryte dopiero w latach 70-tych! Witajcie w Zaginionym Mieście - Ciudad Perdida. Na ślad tego niezwykłego miasta trafili poszukiwacze skarbów około 40 lat temu. Teraz Wasza kolej

Dni 18-19 Park Narodowy Tayrona

Dwa ostatnie dni polecamy spędzić w ekstra warunkach, w jednym z eleganckich ekologicznych hoteli na skraju Parku Tayrona. Będzie to doskonałe ukoronowanie kolumbijskiej wyprawy! Polecamy wycieczkę do serca Parku! Życie podwodne w jego okolicach jest wyjątkowo bogate. Pasjonatom sportów wodnych polecamy szereg aktywności – narty wodne, skutery i nurkowanie – nocne, w jaskiniach lub do wraków pirackich okrętów.

Dni 20-21

Rano dostaniecie się na lotnisko i polecicie do Bogoty gdzie przesiądziecie się na samolot do Europy. W domu będziecie następnego dnia. Życzymy miłego powrotu do rzeczywistości!

Noclegi

Co w cenie?

Cena obejmuje:
- Lot z Warszawy do Bogoty i z powrotem
- Przeloty wewnętrzne (Bogota – Medellin, Medellin – Cartagena i Santa Marta – Bogota)
- Zakwaterowanie (4 noce w Medellin, 4 w Cartagenie, 3 w Taganga i 4 w Ciudad Perdida, 2 w PN Tayrona)
- Śniadania
- 5-o dniowy trekking w Ciudad Perdida z przewodnikiem i jedzeniem oraz noclegami w hamakach
- Ubezpieczenie
- RelaksBox - bilet do raju, polisę ubezpieczeniową, dokładne wskazówki jak się dostać z jednego miejsca do drugiego oraz informacje o ciekawych miejscach w okolicy, co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, numery alarmowe, słowniczek, mapy i nasze rady

Cena nie obejmuje:
- Wyżywienia (oprócz śniadań i jedzenia w Ciudad Perdida)
- Noclegów w Bogocie
- Transferów wewnętrznych innych niż przeloty (gdzie, jak i za ile – to opiszemy w Relaksbooku)