fbpx

PACYFIKACJA

Marzy się Wam zanurzenie w kulturze i skarbach Meksyku oraz plażowanie? To idealny program dla Was - poznacie jedną z największych stolic świata, odwiedzicie prekolumbijskie miasta, kolonialne perełki regionu oraz oddacie się błogiemu odpoczynkowi - bardziej lub mniej aktywnemu na rajskich plażach Pacyfiku.

to kosztowało: 7900

czas trwania: 14 dni

Podoba mi się!

DZIEŃ 1 WYLOT

Wylot z Warszawy rano, a wieczorem przylot do stolicy Meksyku – Miasta Meksyk. Tu spotkacie naszych przyjaciół, którzy zabiorą Was do hotelu znajdującego się w centrum miasta.

DZIEŃ 2 MEXICO CITY

Dziś udacie się na eksplorację jednego z największych miast świata. Przejdziecie się na Zocalo - główny plac, odwiedzicie dzielnicę artystów Coyoacan z Muzeum Fridy Calo, popodziwiacie niesamowite prekolumbijskie zbiory w Muzeum Antropologii oraz zobaczycie sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy.

DZIEŃ 3 TEOTIHUACAN

Pojedziecie do „miejsca gdzie rodzą się bogowie” – Teotihuacan. Zobaczycie tutaj liczne azteckie pałace i piramidy. Również dzisiaj odwiedzicie warsztat obsydianu, gdzie poznacie jak obrabia się ten święty kamień Azteków.

DNI 4 - 5 PUEBLA

Przed Wami zwiedzanie Puebli z uroczymi kamieniczkami i muzeami, gdzie zanurzycie się w kolonialnym klimacie, smakując lokalne przysmaki. Tu w luźnej atmosferze będziecie mogli zaaklimatyzować się do meksykańskiego stylu życia.

DZIEŃ 6 OAXACA

Oaxaca, górskie miasto na południu Meksyku cechuje atmosfera spokoju i odosobnienia, a budynki w stylu kolonialnym dodają mu wiele uroku. Zalane słońcem ulice przenika słodki zapach - Oaxaca to bowiem meksykańska stolica czekolady. Możecie także odwiedzić lokalną destylarnię mezcalu (i oczywiście spróbować!)

DZIEŃ 7 MONTE ALBAN/HIERVE DEL AGUA

Dzisiejszy dzień będzie bardzo aktywny - odwiedzicie starożytne miasto Zapoteków Monte Alban, ze wspaniałymi piramidami położonymi na wysokości 2000 m n.p.m. Następnie po południu możecie odwiedzić Hierve del Agua - imponujące kamienne „wodospady" i zanurzyć się w naturalnym basenie z oszałamiającym widokiem.

DZIEŃ 8 OAXACA/NOCNY BUS

Spokojny dzień na ostatnie spacery po miasteczku, zakup pamiątek na lokalnym targu, odwiedzenie ciekawych muzeów. A wieczorem wsiądziecie w nocny autobus do Pochutla skąd nad ranem przyjedziecie do Waszego raju nad Pacyfikiem.

DNI 9 -12 MAZUNTE

Przyszedł czas na zasłużone leniuchowanie - przed Wami kilka dni plażowania na najpiękniejszych plażach Oceanu Spokojnego. Możecie surfować, spacerować, nurkować, czy po prostu tarzać się na piasku podziwiając spektakularne wschody i zachody słońca. W Mazunte znajduje się także Meksykańskie Centrum Żółwi, w którym możecie popodglądać zwyczaje tych niesamowitych stworzeń.

DNI 13 -14 POWRÓT

Po ostatnich błogich dniach czas wracać do domu - odlecicie z Puerto Escondido z przesiadką w Mieście Meksyk do Europy. W domu będziecie następnego dnia, miłego powrotu do rzeczywistości!

Noclegi

CO W CENIE?

Cena obejmuje:
- Lot z Warszawy do Mexico City i z powrotem z Mexico City do Warszawy
- Lot wewnętrzny z Puerto Escondido do Mexico City
- Bilet autokarowy na trasie Oaxaca - Pochutla
- Zakwaterowanie (3 noce w Mexico City, 2 w Puebli, 2 w Oaxaca, 4 w Mazunte)
- Ubezpieczenie
- RelaksBox - bilet do raju, polisę ubezpieczeniową, dokładne wskazówki jak się dostać z jednego miejsca do drugiego oraz informacje o ciekawych miejscach w okolicy, co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, numery alarmowe, słowniczek, mapy i nasze rady

Cena nie obejmuje:
- Wyżywienia
- Transferów wewnętrznych
- Dodatkowych atrakcji i zwiedzania