fbpx

Obóz tenisowy Majorka

Jednym z naszych najciekawszych rodzajów podróży tenisowych są zagraniczne obozy treningowe, gdyż łączą relaks w ciepłych krajach z graniem w tenisa pod okiem międzynarodowych trenerów na najlepszych kortach Europy. Tak też było i w tym roku - poniżej przedstawiamy Wam jak wyglądały najważniejsze punkty tego rodzinnego wyjazdu tenisowego z Relaksmisją i KS Grzegórzecki.

Kiedy i gdzie?

2 maja 2019 roku grupa 19 osób przyleciała na Majorkę z bagażami pełnymi rakiet i strojów tenisowych oraz głowami pełnymi marzeń o codziennej grze w tenisa na słonecznej wyspie Rafy Nadala.

Rodzinny wyjazd tenisowy na Majorkę

Grupa – czyli kto pojechał ?

Trzon ekipy stanowili ludzie, którzy są stałymi bywalcami naszych kortów zarówno jeśli chodzi o treningi jak i zmagania ligowe w Relaksmisja Tennis League. Natomiast Ci, którzy się jeszcze nie znali lub tylko kojarzyli z kortów, szybko nadrobili zaległości podczas wielu integracji :) Były 4 kobiety z kategorii średnio-zaawansowanej, 4 mężczyzn ze średniej-wyższej lub zaawansowanej oraz 4 dzieci w wieku 10 lat, co pozwoliło na łatwy podział par i dopasowanie poziomami. Resztę ekipy uzupełniły maluchy, mamy oraz dziadkowie, a nad całością czuwał nasz dobrze wszystkim znany trener Mateusz Stawowiak oraz pilot grupy Przemek z Relaksmisji.

Trening w Akademii Rafy Nadala

Treningi tenisa.

Trenowaliśmy w położonym zaraz obok naszego hotelu obiekcie Delta Tennis Club, który przygotował nam 6 doskonałych kortów ziemnych. Otoczenie parku i drzew piniowych pomagało nam w grze podczas słonecznej pogody. Codzienne, dwugodzinne treningi odbywały się w parach pod opieką jednego z trzech trenerów – polskiego(Mateusz), hiszpańskiego (Marco) oraz brazylijskiego (Rafa!). Obaj zagraniczni trenerzy pracowali kiedyś w Akademii Rafy Nadala, a dodatkowo trener Rafa jest sparingpartnerem znanego brazylijskiego zawodnika Tomasa Bellucciego, dzięki czemu mogliśmy zaczerpnąć wiedzy i doświadczenia z tych dwóch znanych środowisk tenisowych.

Treningi na Majorce

Wizyta w Akademii Rafy Nadala

Oczywiście był to nasz główny punkt programu, ponieważ z Majorki, a dokładnie z Manacor pochodzi wielki Rafa Nadal. Dostaliśmy info, że Hiszpan jest na miejscu, a w tym okresie na treningi przyjechała też Naomi Osaka. Z tego powodu już w pierwszy dzień udaliśmy się na zwiedzanie tego słynnego obiektu. Po zrobieniu wspólnego zdjęcia przed głównym budynkiem, zostaliśmy oprowadzeni po całej akademii zwiedzając siłownie, sale treningowe, strefę SPA oraz muzeum sportowe pełne trofeów różnych dyscyplin sportowych i strefę Experience. Te ostatnie miejsce to interaktywna sala pełna symulatorów sportowych i gier typu virtual reality, które pochłonęły nas na dobrą godzinę dając mnóstwo zabawy nie tylko dzieciakom, ale również dorosłym. Wisienką na torcie był trening jaki odbyliśmy tutaj na 3 kortach typu hard. Wrażenia bezcenne, nawet mimo tego że nie spotkaliśmy Rafy i Naomi :)

Trening w Akademii Rafy Nadala


Pozostałe atrakcje.

Poza tenisem istnieje życie na Majorce i postanowiliśmy to sprawdzić. W wolnym
czasie wybraliśmy się na spacer i zwiedzanie Palmy – stolicy wyspy, gdzie znajduje się jedna z największych katedr na świecie - przepiękna katedra La Seu. Z kolei innego dnia pojechaliśmy z dzieciakami obserwować rekiny, płaszczki i wiele różnych gatunków wodnej flory i fauny w lokalnym oceanarium. Poza tym czas wolny spędzaliśmy relaksując się na leżakach przy hotelowym basenie, czy spacerując nad morze i tutejsze urwiste klify.

Zwiedzanie MajorkiTurniej pożegnalny

Wyjazd zakończyliśmy mini-turniejem, w którym zagrali wszyscy bez względu na
poziom, płeć czy wiek, dlatego naprzeciwko siebie stanęły mixtowe pary – dziecko i rodzic, kolega i koleżanka, czy też jeszcze ciekawiej - dziecko kontra rodzic, kolega kontra koleżanka i koleżanka kontra koleżanka! Na szczęście dzięki temu w efekcie mieliśmy tylko i wyłącznie sporą dawkę dobrej zabawy :)

Tenisowa Majorka nad Morzem


Kolejne wyjazdy

Nasze plany wyjazdowe na ten i przyszły rok obejmują powrót na Majorkę do
Akademii Nadala, a także nowe wyprawy do najlepszych centrów tenisowych -
prawdziwych perełek na Sardynii, Teneryfie czy Fuerteventurze. Naszą misją jest
promowanie tenisa wśród dzieci i dorosłych wraz z podróżowaniem i wierzymy, że nie ma lepszego sposobu na to jak gra na słonecznych kortach w pięknych,
nadmorskich miasteczkach południowej Europy. Zapraszamy!

to kosztowało: 4000 zł

czas trwania: 7 dni

Podoba mi się!

Noclegi

Hotel Ola Maioris 4****

Przestronny hotel z otwartymi basenami dla dorosłych i dzieci oraz placem zabaw i zjeżdzalniami. Obiekt położony jest 200m od kortów tenisowych.