fbpx

Największe skarby Sri Lanki

Ten program jest dla tych, którzy na wakacjach nie lubią się nudzić. Zabierzemy Was na wspaniałą podróż podczas, której pokażemy Wam największe skarby jakie kryje Sri Lanka. Zobaczycie buddyjskie świątynie wykute w skalnych jaskiniach, monumentalną Lwią Skałę, wyruszycie w niesamowitą podróż pociągiem pośród rozpiętych na zboczach wzgórz plantacji herbaty, zdobędziecie górę Adam's Peak a także pojedziecie na dzikie safari. Nie zabraknie też błogiego relaksu na rajskiej plaży.

to kosztowało: 7300 zł

czas trwania: 11 dni

Podoba mi się!

Dzień 1

To dziś zaczyna się Wasza wielka przygoda. Gotowi? No to lecimy!

Dni 2-4 Tangalle

Rano przylecicie na Sri Lankę. Po wylądowaniu w Colombo – stolicy wyspy, zabierzemy Was od razu na południe, gdzie znajdują się najpiękniejsze plaże! Witajcie na Cejlonie! Nasz zaprzyjaźniony przewodnik wprowadzi Was w lankijskie życie i zaprosi na powitalnego drinka! Błękitna woda, wycieczki katamaranem, romantyczne zachody słońca i plaża ze złocistym piaskiem – to Wasze miejsce docelowego relaksu!

Dzień 5 SAFARI: Park Narodowy Udawalawe & Kingdom Eco Lodge Wellawaya

Dziś ruszycie do Parku Narodowego Udawalawe. Czeka Was dzika przeprawa samochodem terenowym przez błota i chaszcze tego pięknego parku, w poszukiwaniu najróżniejszych gatunków zwierząt. Można tu zobaczyć w naturalnym środowisku słonie, a także niedźwiadki wargacze, bawoły, guźce, sambary, krokodyle i wiele innych egzotycznych przedstawicieli miejscowego świata zwierząt. Następnie udacie się do niesamowitego miejsca, Kingdom Ecolodge, gdzie zamieszkacie w bardzo skromnych i prostych warunkach ale doświadczycie naturalnego rytmu lankijskiego życia. Czeka Was dalsza eksploracja okolicy w poszukiwaniu dziko żyjących słoni, wycieczka kajakami i nauka gotowania lankijskich potraw. Wieczorem barbecue w Waszej lodge i nocleg w otoczeniu dzikiej przyrody.

Dni 6-8 Ella & okolice

Czas na kolejne przygody i odkrywanie lankijskiego świata! Dziś po śniadaniu wykąpiecie się w wodospadzie Diyaluma, a także odwiedzicie wodospady Ravana. Na koniec dnia wdrapiecie się na Little Adam’s Peak, z którego rozpościera się piękny widok na plantacje herbaty i Ella Rock, charakterystyczną “rozcietą” górę wznoszącą się nad miasteczkiem. Kolejnego poranka pojedziecie tuk tukiem na jedną z najpiękniejszych plantacji herbaty – Lipton’s seat. Przejedziecie przez niesamowicie zielone pola herbaty, na których można zobaczyć pracujące Tamilki w kolorowych sari. Na szczycie wypijcie nasze zdrowie filiżanką doskonałego Earl Greya! Popołudniu odwiedzicie słynny 9 Arches Bridge – 24 metrowy most położony w samym sercu lankijskiej dżungli. Trzeciego dnia wyruszycie na przejażdżkę wśród herbacianych wzgórz typowym, długim, niebieskim… pociągiem! Z jego okien będziecie podziwiać niekończące się zielone krajobrazy, kolorowe herbaciarki i ciekawe stacje kolejowe. Odwiedzicie też Nuwara Eliya, miejsce ze względu na temperaturę i architekturę zwane Małą Anglią. Położone u stóp pasma gór Kataragma miasteczko zachwyca klimatem i rozpościerającymi się krajobrazami. Tutaj odwiedzicie też plantację i fabrykę herbaty. Wieczorem wyruszycie do stolicy lankijskiego folkloru, świątyń i wzgórz – miasteczka Kandy, gdzie po kolacji oglądniecie tradycyjny taniec Kandy.

Dzień 9 Kandy & Dambulla

Czas na wizytę w świątyni Złotego Zęba Buddy, stanowiącą cel licznych pielgrzymek. To tu znajduje się święta relikwia – prawdziwy ząb samego Buddy. Odwiedzicie również Spice & Herbal Garden. To ogród pełen lankijskich ziół i przypraw. Tam dowiecie się czym się nacierać, żeby zrazić do siebie komary czy jakich ziół używać, żeby na lśniącej łysinie zapuścić bujne afro ☺ Następnie wyruszycie do Dambulli, gdzie zabierzemy Was do Dambulla Caves, pięciu wykutych w skale grot, w których zachowały się dawne buddyjskie rzeźby i malowidła. Zobaczycie tu między innymi ogromnego, 15-to metrowego kamiennego leżącego buddę, który zajmuje prawie całą przestrzeń groty. Wieczorem wejdziecie na Pidurangala Rock, skałę ze szczytu której roztacza się piękna panorama na lankijską dżunglę z Lwią Skałą na czele. Noc spędzicie w Sigiriya.

Dzień 10 Sigiriya & Polonnaruwa

Tego dnia wejdziecie na legendarną Lwią Skałę, na szczycie której znajdują się dawne ruiny Pałacu Księcia Kassapy i z której roztacza się przepiękny widok na okolicę. Ponadto pojedziecie do dawnej stolicy Sri Lanki – Polonnaruwy, gdzie zwiedzicie ruiny starożytnego miasta porośnięte dżunglą. Wieczorem wyruszycie już w stronę Negombo, znajdującego się niedaleko lotniska, aby odpocząć przed podróżą powrotną.

Dzień 11 POWRÓT

To już koniec waszej lankijskiej przygody. Czas na powrót do kraju. Prawda, że czas spędzony na poznawaniu lankijskiego świata mija zdecydowanie za szybko! Wracajcie do nas po kolejne przygody!

Noclegi

Co w cenie?

- Bilety lotnicze: Warszawa – Kolombo – Warszawa
- Zakwaterowanie ze śniadaniami w pokojach dwuosobowych: 2 noce w Ella, 1 noc w Kandy, 1 noc w Sirigiya i 1 noc w Negombo
- Zakwaterowanie ze śniadaniem i kolacją: 3 noce w Tangalle, 1 noc w Wellawaya
- Zwiedzanie Sri Lanki pod opieką naszego przyjaciela, wraz z transferami prywatnym klimatyzowanym samochodem, kierowcą, opowieściami i biletami wstępu do miejsc opisanych w programie, w tym bilety na pociąg oraz safari w parku Udawalawe
- Transfery wewnętrzne – wszystkie transfery wewnętrzne z prywatnym kierowcą od drzwi do drzwi
- Opieka na miejscu – Potrzebujecie lokalnej karty internetowej? Nie ma problemu. Podczas pobytu, będziecie mogli kontaktować się z naszym, anglojęzycznym przedstawicielem.
- Opieka 24/7 – nasz polski numer alarmowy czynny jest całą dobę.
- Ubezpieczenie wyjazdu – Koszty leczenia 30 tys €, NNW 4 tys €, ubezp. bagażu 400€
- RelaksBox – zawierające wszystkie niezbędne rzeczy potrzebne na wyjeździe: Relelaksbook, bilety lotnicze, vouchery, polisę ubezpieczeniową, mapy dotarcia do ciekawych miejsc i kilka niespodzianek, które umilą Wam podróż
- Relaksbook – napisany przez nas przewodnik, który poprowadzi Was za rękę podczas całej podróży. Znajdziecie w nim: dokładne wskazówki dotyczące planu Waszej podróży, informacje o najciekawszych miejscach w okolicy, wskazówki co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, numery alarmowe, słowniczek, mapy i nasze porady podróżnicze.

CENA NIE ZAWIERA
- Dodatkowych atrakcji i zwiedzania niewymienionych w sekcji „Cena zawiera”
- Wizy na Sri Lankę – 35 USD
- Zwyczajowych napiwków
- Jedzenia na Sri Lance oprócz wyżej wymienionych (przeznaczcie około 15-20 USD dziennie na osobę)