fbpx

Największe skarby Sri Lanki

Ten program jest dla tych, którzy na wakacjach nie lubią się nudzić. Zabierzemy Was na wspaniałą podróż podczas, której pokażemy Wam największe skarby jakie kryje Sri Lanka. Zobaczycie buddyjskie świątynie wykute w skalnych jaskiniach, monumentalną lwią skałę, odwiedzicie sierociniec słoni i plantacje herbaty, odbędziecie niesamowitą podróż pociągiem pośród rozpiętych na zboczach wzgórz plantacji herbaty, zdobędziecie górę Adam's Peak, wyruszycie na dzikie safari, a na koniec czeka was błogi relaks na rajskiej plaży.

to kosztowało: 8700 zł

czas trwania: 22 dni

Podoba mi się!

Dzień 1

Wylot z Warszawy do Azji. Życzymy miłego lotu!

Dni 2-3 Dambula i Sigiriya

Po wylądowaniu na w Kolombo, nasz zaprzyjaźniony przewodnik odbierze Was z lotniska i wprowadzi w lankijskie życie. Pobyt na tej piękniej wyspie zaczniecie od tzw. „Trójkąta kulturalnego”. Odwiedzicie, kryjące się w skalnych grotach wspaniałe buddyjskie świątynie oraz niesamowitą Lwią Skałe – położona na porośniętym gęstą dżunglą płaskowyżu majestatyczną, dwustumetrową skałę na szczycie której znajdują się ruiny pałacy z V wieku. Sigiraya znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dzień 4 PINNAWALA

Dzieś czeka Was przejazd do miasteczka Kandy, a po drodze zwiedzicie też sierociniec słoni w Pinnawala, gdzie zobaczycie całe stado tych uroczych zwierząt. Możecie je nakarmić lub przejechać się na grzbiecie jednego z nich. Najlepiej jednak siąść wygodnie w miłej restauracji, napić się zimnego piwa i podziwiać słoniową kąpiel w rzece Oya. Po południu udacie się w góry – do stolicy lankijskiego folkloru, świątyń i wzgórz – miasteczka Kandy.

Dzień 5 KANDY

Dzisiejszy dzień spędzicie na zwiedzaniu miasteczka Kandy. Zrelaksujcie się nad znajdującym się w centrum miasta jeziorem, odwiedzicie świątynię Złotego Zęba Buddy - miejsce, które przyciągają pielgrzymów, turystów oraz ortodontów z całego świata. Odwiedzicie też królewskie ogrody, a wieczorem zabierzemy Was na pokaz tradycyjnego tańca demonów!

Dni 6-7 Nuwara Eliya

Dziś wyruszycie w dalszą drogę do słynącej z plantacji herbat Nuwara Eliya. To miejsce ze względu na temperaturę i architekturę zwane jest Małą Anglią. Położonym u stóp pasma gór Kataragma miasteczko zachwyca klimatem i rozpościerającymi się krajobrazami. Pokryte gęstą zielenią herbacianych krzewów wzgórza upstrzone są różnobarwnymi sukniami pracujących na plantacjach herbaciarek. Na miejscu odwiedzicie fabrykę herbaty, gdzie przyjrzeć się będziecie mogli procesowi produkcji, a także wychylić filiżankę pysznego rubinowego napoju.

Dzień 8 Adams Peak

Będąc na Sri Lance warto wybrać się na Szczyt Adama. Popularne miejsce pielgrzymkowe dla wyznawców kilku religii. Na szczyt prowadzi prawie 4800 schodów, więc nie jest to trudne technicznie podejście, choć dość mozolne. Wschód słońca na szczycie świętej góry wynagradza jednak wszelkie trudy.

Dni 9-10 Ella

Pora na prawdziwą przygodę. Rano wyruszycie na niesamowitą przejażdżkę wśród herbacianych wzgórz typowym lankijskim pociągiem! Z jego okien będziecie podziwiać niekończące się zielone krajobrazy, kolorowe herbaciarki i malutkie stacje kolejowe, ukryte w dolinach wioski. Wasze bagaże przejadą z Waszym przewodnikiem więc o nie się nie martwcie. Po południu dotrzecie do małego górskiego miasteczka Ella. Możecie wybrać się na krótki trekking na Little Adam’s Peak albo rozsiąść się na tarasie Waszego pięknie położonego hoteliku i podziwiać widoki.

Dzień 11 Safari w Yala

Ruszamy do Parku Narodowego Yala. Kto chce zobaczyć jego największe atrakcje, musi niestety liczyć się z pobudką w porze powszechnie uznawanej za niehumanitarną. Czeka Was dzika przeprawa samochodem terenowym przez błota i chaszcze tego pięknego parku, w poszukiwaniu najróżniejszych gatunków zwierząt. Można tu zobaczyć w naturalnym środowisku słonie, a także niedźwiadki wargacze, bawoły, guźce, sambary, krokodyle i wiele innych egzotycznych przedstawicieli miejscowego świata zwierząt. Najjaśniejszą perłą są jednak zamieszkujące park dzikie lamparty. Wieczór spędzicie już podziwiając zachód słońca nad oceanem w Tangalle.

Dnie 12-15 Tangalle

Czas rozpocząć wielki wywczas! Tangalle jest sennym miasteczkiem na południu kraju, jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie, a właściwie z kilkoma plażami w kilku zatokach. Najpiękniejsza z zatok nazywa się Medaketiya i posiada najlepsze warunki do pływania. Stąd możecie też wybrać się do oddalonej o 20km od miasta pięknej skalnej świątyni Mulkirigala.

Dni 16-20 Mirissa

Ostatnie dni pobytu na Sri Lance spędzicie w malutkiej nadmorskiej miejscowości. W Mirissie znajdują się trzy otoczone palmami, malownicze zatoczki. Gorący piasek, błękitna woda, zimne drinki, pyszne owoce morza w knajpce na plaży o zachodzie słońca. Czy można chcieć czegoś więcej?

Dzień 21 Galle

Ostatniego dnia zapraszamy do Galle - kolonialnego miasta, pełnego kolorów, zapachów i antyków. Zgubcie się wśród licznych wąskich alejek starej części miasta, podziwiając holenderskie budowle i kościoły z XVII wieku. Poczujcie atmosferę prawdziwego Cejlonu w tym dziwnym, zagubionym, kolonialnym mieście, niespodziewanie usytuowanym gdzieś w tropikach.

Dzień 22 POWRÓT

Czas wracać do domu. Życzymy udanego powrotu do rzeczywistości! Pamiętajcie, że najważniejszy jest relaks!

Noclegi

Co w cenie?

Cena obejmuje:
- Przelot z Warszawy i z powrotem
- Zakwaterowanie
- Samochód z anglojęzycznym kierowcą podczas zwiedzania Sri Lanki
- Śniadania
- Bilety na pociąg
- Bilety wstępu do miejsc opisanych w programie
- Transfery wewnętrzne do/z hoteli
- Ubezpieczenie
- RelaksBox - bilet do raju, polisę ubezpieczeniową, dokładne wskazówki jak się dostać z jednego miejsca do drugiego oraz informacje o ciekawych miejscach w okolicy, co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, numery alarmowe, słowniczek, mapy i nasze rady

Cena nie obejmuje:
- Lunchów, kolacji i napojów do posiłków
- Opłaty wizowej