fbpx

Bula Fiji!

Archipelag wysp Yasawas i Mamanucas to perełki w skali światowej - jeśli chcecie w krótkim czasie i za stosunkowo niewielkie pieniądze zobaczyć to, co cała Melanezja oferuje najlepszego - jest to program właśnie dla Was! Błękitne laguny, świetny diving, faceci w spódnicach. Tak jest!

to kosztowało: 9700 zł

czas trwania: 14 dni

Podoba mi się!

Dni 1-3

Wylot na koniec świata z przesiadką na jednym z europejskich i azjatyckich lotnisk. Trzeciego dnia rano wylądujecie w Nadi, miasteczku leżącym na największej wyspie archipelagu, Viti Levu. Wasz hotelik znajduje się oczywiście przy plaży, proponujemy pierwszy kontakt z Pacyfikiem – ciepła woda, zachodzące słońce, koktajl kokosowy… Zaopatrzcie się w kwieciste koszule i słomkowe kapelusze – przydadzą się! Wieczorem nad hotelowym basenem odbędzie się ceremonia powitalna – Bula!

Dni 4-6 Nacula

Rano zostaniecie odebrani z hotelu i zawiezieni na przystań Denarau. Stamtąd szybką łodzią odpłyniecie w na północ w stronę rajskich wysepek z grupy Yasawas. Tutejsze krajobrazy znacie z filmów Błękitna Laguna czy Castaway, Poza Światem. Wasz Bure - tradycyjna fidżyjska chata znajduje się nad samą wodą, na najbardziej dzikiej wyspie w okolicy – Nacula. Proponujemy spacerek do błękitnej laguny! Weźcie fajkę i zanurkujcie nad przepiękną rafą koralową.

Dni 7-9 Waya

Pora trochę poszaleć. Na kolejne 4 dni popłyniecie na wyspę Waya. Tu słowo relaks i przygoda goszczą na ustach wszystkich. Górzyste ukształtowanie wysepki tworzy doskonałe warunki do małych trekkingów wśród tropikalnej roślinności, a ze skalnych szczytów można zobaczyć cały łańcuch wysp Yasawas. Wieczorami będziecie mogli pooglądać filmy w kinie pod gołym niebem lub wziąć udział w kulturowych przedstawieniach jak Taniec Ognia czy ceremonia Kavy… Tu proponujemy relaks nad basenem lub na długiej na kilometr plaży.

Dni 10-11 Beachcomber

Na koniec zostawiamy Wam perełkę – 2 noclegi na maleńkiej wyspie Beachcomber! Ten leżący w grupie wysp Mamanuca skrawek ziemi otacza biały piasek, lazurowa woda i rezerwat morski, a wszystko to zobaczycie podczas spacerów lub kajakowania wokół wyspy. Oprócz Waszego hotelu na wyspie nie ma nic, więc zrelaksujcie się bo tu jest na to miejsce. W wolnej chwili polecamy odwiedzić okoliczne klejnoty: wyspy Skarbów i Rozbitków by zobaczyć jak pięknie może być w raju.

Dzień 12 Nadi

Dziś wrócicie na „stały ląd”, czyli do Nadi by tu spędzić ostatni dzień i udać się na miejscowy targ. Na nim kupicie tradycyjne wyroby i rękodzieła wykonane przez ludowych artystów: oryginalne przedmioty z drewna, kamienia, muszli, a także jedyną w swoim rodzaju biżuterię z czarnego korala i skorupy żółwia. Wieczorem zjedzcie kurczaka po fidżyjsku i popijcie lokalnym piwkiem Fiji Bitter!

Dni 13-14

Rano przelot do Hong Kongu i następnie do Europy. W Warszawie będziecie następnego dnia! Życzymy miłego powrotu do rzeczywistości!

Noclegi

Co w cenie?

Cena obejmuje:
- Przelot z Warszawy na Fiji i z powrotem
- Zakwaterowanie w klimatycznych domkach (2 noclegi w Nadi, 3 na wyspie Nacula, 3 na Waya i 3 na Beachcomber)
- Śniadania
- Transfery wewnętrzne na Fiji (promy i jachty)
- Ubezpieczenie
- RelaksBox – bilet do raju, polisę ubezpieczeniową, dokładne wskazówki jak się dostać z jednego miejsca do
drugiego oraz informacje o ciekawych miejscach na Fiji, co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, numery alarmowe, słowniczek, mapy i nasze rady

Cena nie obejmuje:
- Jedzenia na wyspach (85-90 FJD dziennie, płatne na miejscu)
- Zwiedzania i dodatkowych atrakcji (np. nurkowanie)
- Kwiecistych koszul