fbpx

Tomek na tropie lemurów

Afryka pełną gębą! Przemierzając malgaską wyspę wzdłuż i wszerz będziecie mieli szansę poznać najlepsze smaki tego kraju. Spotkacie na swojej drodze całą chmarę prześmiesznych lemurów, kolorowych kameleonów, przespacerujecie się słynną Aleją Baobabów, spenetrujecie najdziksze zakątki parków narodowych, rezerwatów przyrody i lasów deszczowych. Przemierzycie kraj samochodem, samolotem, lokalnym pociągiem, kajakiem, rikszą i czym sobie tylko zamarzycie! Będzie endemicznie, dziko, przyrodniczo, afrykańsko! Zajrzycie też do małych miasteczek, posmakujecie lokalnych specjałów, zapoznacie się z malgaską kulturą i zakumplujecie się z lokalsami. Na koniec raj dla plażowiczów, maniaków sportów wodnych, fanów eksploracji podwodnego świata i ultra relaksu!

to kosztowało: 15500 zł

czas trwania: 23 dni

Podoba mi się!

Dzień 1

Wylot z Warszawy, przesiadka w Paryżu, wieczorem dotrzecie do Antananarywy, stolicy Madagaskaru. To sympatyczne miasto położone wśród zielonych wzgórz, ze swoimi parkami, katedrami i wąskimi uliczkami jest uznawane za najbardziej niezwykłą stolicę świata…

Dzień 2 Antananarywa

W Tanie spędzicie kolejny dzień, by poczuć klimat Afryki, możecie odwiedzić pałac królewski i zjeść powitalnego zebu – steka z bawoła, miejscowy specjał! W Antananarywie nie można raczej narzekać na brak atrakcji. Czeka na Was ciekawa architektura, ale również prezentacja malgaskiej przyrody!

Dzień 3 Tana- Ambositra- Miandrivazo

Dzisiaj rano prywatnym samochodem z kierowcą, który będzie też Waszym przewodnikiem wyruszycie na spotkanie z malgaskimi przygodami! Udacie się w stronę Miandrivazo, po drodze będziecie mieli szansę podziwiać spektakularne krajobrazy, niezwykle zielone tarasy ryżowe, tradycyjne domy lokalsów z czerwonej cegły. Zatrzymacie się po drodze w miejscowości Ambositra – w centrum malgaskiego rzemiosła, słynącego głównie z rękodzieła drewnianego, rozsławionego przez plemię Zafamaniry. Pod wieczór dotrzecie do Miandrivazo.

Dzień 4 Morondava

Dzisiaj po wczesnym śniadaniu wyruszycie z Waszym kierowcą-przewodnikiem w stronę Morondava. Po drodze będziecie mieli szansę przejechać wzdłuż miasteczka Miandrivazo. Po południu dotrzecie do Morondavy – stolicy regionu Menabe i grupy etnicznej Sakalavan. Na miejscu znajdują się liczne restauracje oferujące przepyszne lokalne specjalności, w tym dania z ryb, a z ich tarasów podziwiać można zachód słońca nad Kanałem Mozambickim!

Dzień 5 Kirindy Forest

Dzisiaj czeka Was wyprawa do Kirindy Forest. To prywatny rezerwat przyrody, w którym możemy zobaczyć niezwykłe okazy fauny i flory. Zwieńczeniem dzisiejszego dnia będą Baobaby - majestatyczne drzewa, które wszyscy pamiętamy z przygód Stasia i Nel. Najpiękniej zatrzymać się na chwilę, aby uchwycić ich piękno w świetle zachodzącego słońca!

Dzień 6 Antsirabe

Udacie się dzisiaj w kierunku Antsirabe. Czeka Was podróż przez wyspę, miniecie po drodze pola ryżowe, pola pszenicy oraz urokliwe pełne koloru wioski! Antisirabe to kulturowa stolica kraju; zobaczycie tam jak domową metodą wyrabia się garnki, papier, drewniane maski i jedwabne szale. W mieście możemy zobaczyć przykłady post-kolonialnej architektury. To trzecie pod względem wielkości miasto na Madagaskarze, usytuowane 1500 m n.p.m. u podnóża masywu wulkanu Ankaratra.

Dzień 7 Fianarantsoa

Dziś przewodnik zabierze Was na małą wycieczkę po mieście Antsirabe i okolicy. Antsirabe to atrakcyjne miasto - niegdyś bardzo znany kurort francuski, ze względu na chłodniejszy klimat i gorące źródła. Jest również znane z obróbki kamieni szlachetnych, kolorowych bazarów oraz przejażdżek rykszami. Będziecie tu mieli szansę odwiedzić fabrykę kamieni półszlachetnych i jedwabiu. Następnie udacie się w kierunku Fianarantsoa przez krajobraz pól ryżowych, sosnowych lasów i eukaliptusów.

Dzień 8 Fianarantsoa - Manakara

Dzisiaj czeka Was przeprawa lokalnym pociągiem przez las deszczowy! Po wczesnym śniadaniu kierowca zawiezie Was na dworzec, skąd wyruszycie do miejscowości Manakara. Przed Wami spotkanie twarzą w twarz z lokalsami i fantastyczna, piękna, widokowa podróż!

Dzień 9 Manakara

Dzisiaj czeka Was przeprawa kajakami przez kanał Pangalanes. Pangalanes w niczym nie przypomina tego, co jest kanałem w naszych wyobrażeniach, to szlak jak najbardziej naturalny. Jego brzegi są dzikie, miejscami styka się nawet z dżunglą. Rejs po kanale to prawdziwe poznawanie kraju od kuchni!

Dzien 10 Ranomafana

Dzisiaj udacie się do Parku Narodowego Ranomafana, położonego w deszczowym lesie, wśród wzgórz i dolin, stanowiącego jeden z najładniejszych chronionych obszarów na świecie. Ten gęsty las deszczowy jest też domem wielu ptaków i roślin, czeka Was tu więc safari w poszukiwaniu endemicznych gatunków zimorodków, jastrzębi, złotego bambusowego lemura i Orchidei! Późnym wieczorem czeka Was jeszcze spacer po parku w poszukiwaniu nocnych gatunków lemurów oraz kameleonów, z których różnorodności słynie Madagaskar.

Dzień 11 Ranohira

Następnie udacie się w stronę Ranohira. Po drodze zatrzymacie się w Ambavalao. Tutaj czeka Was wizyta w ręcznej wytwórni papieru czerpanego zwanego “Antaimoro”. Następnie udacie się w kierunku rezerwatu Anjah w poszukiwaniu lemurów. Będzie tutaj okazja z bliska obserwować rodzinę lemurów katta, przez wielu uważanych za najpiękniejsze z lemurów!

Dzień 12 Park Isalo

Dzisiaj ruszacie do Parku Narodowego Isalo. Ze względu na intrygujące formacje skalne i wąwozy wyrzeźbione w piaskowcu zwany jest “Colorado Madagaskaru”. Wybierzecie się na cudowny trekking po szlakach parku, by dotrzeć do naturalnego rajskiego oczka wodnego, gdzie będzie można ochłodzić się podczas kąpieli! Następnie udacie się w dalszy trekking przez wąwozy porośnięte endemiczną roślinnością aż do Kanionu Lemurów. Zachód słońca obejrzycie u stóp słynnego skalnego okna Isalo Window.

Dzień 13 Tulear

Dzisiaj czeka Was przeprawa do miasta Tulear. Po drodze na wybrzeże zobaczycie baobaby i grobowce plemienia Mahafaly. Odwiedzicie również Arboretum prezentujące endemiczne gatunki roślin występujące jedynie na Madagaskarze, w tym imponujące okazy baobabów, które nie występują nigdzie indziej na świecie. Następnie wyruszycie do tętniącego życiem portowego miasta Tulear. Będzie to okazja do podglądania codziennego życia jego mieszkańców.

Dni 14-15 Tulear-Antananarywa-Diego Suarez

Przed Wami spacer po Tulear, wizyta na słynnym targu rybnym. Później udacie się na lotnisko, skąd odlecicie w kierunku Antananarywy. Następnego dnia złapiecie poranny lot do Diego Suarez. Tutaj czeka Was przeprawa do Parku Narodowego Montagne d'Ambre. Spotkacie tutaj całą masę lemurów, egzotycznych ptaków, mnóstwo drzew palmowych i orchidei!

Dzień 16 Ankarana

Dzisiaj opuścicie Antisiranę, by udać się 50 km na południe w kierunku Tsingy Rouge. Po drodze będziecie mieli szansę obejrzeć typowe malgaskie wioski. Tsingy natomiast to spektakularna czerwona formacja skalna z czerwonego laterytu, arcydzieło natury, powstałe w wyniku kaprysów wiatru i deszczu, które wygląda jak zestaw setek małych bajkowych czerwonych kominów!

Dni 17-19 Nosy Be

Przed Wami przeprawa motorówką na słynną wyspę Nosy Be, znaną przede wszystkim z przepięknych rajskich plaż, rezerwatu Lokobe – gdzie można spotkać czarne lemury i słynne kameleony lamparcie, to wyspa jezior wulkanicznych i wodospadów. Poza tym wyspa to prawdziwa mekka dla maniaków sportów wodnych, to świetne miejsce do żeglowania, pływania, nurkowania, czy snorkelingu! Bajeczna wyspa z białym piaskiem, palmami i hamakami – przed Wami czas na absolutny relaks i dalsze przyrodnicze eksploracje!

Dni 20-22 Antananarywa

Dziś odlecicie z powrotem do Antananarywy, by mieć jeszcze trochę czasu na eksplorację miasta i okolicy! Przed Wami dwa dni na odkrycie jeszcze nieznanych zakątków stolicy.

Dzień 23 Powrót

Czas wracać! Z Antananarywy odlecicie w kierunku Europy. Po przesiadce w Paryżu wylądujecie w Warszawie. Witajcie z powrotem w Polsce! Miłego powrotu do rzeczywistości.

Noclegi

Co w cenie?

Cena obejmuje:
- Przelot z Warszawy do Antananarywy
- Zakwaterowanie (5 nocy w Antananarywie, 1 w Miandrivazo, 2 w Morondava, 1 w Antsirabe, 1 w Fianarantsoa, 2 w Manakara, 1 w PN Ranomafana, 1 w Ranohira, 1 w PN Isalo, 1 w Tulear, 1 w Antsirana, 1 w Ankarana, 3 w Nosy Be)
- Kierowca i lokalny przewodnik
- Śniadania oraz 3 posiłki dziennie w PN Ranomafana
- Transfery wewnętrzne
- Loty wewnętrzne: Tulear - Antananarywa - Diego Suarez oraz lot powrotny Tulear – Antananarywa
- Bilety wstępu do parków narodowych
- Ubezpieczenie
- RelaksBox - bilet do raju, polisę ubezpieczeniową, dokładne wskazówki jak się dostać z jednego miejsca do drugiego oraz informacje o ciekawych miejscach w okolicy, co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, numery alarmowe, słowniczek, mapy i nasze rady

Cena nie obejmuje:
- Pozostałego wyżywienia
- Drobnych transferów wewnętrznych – na poruszanie się po miastach przeznaczcie ok 50 USD
- Zwiedzania i dodatkowych atrakcji