fbpx

Na dachu świata

Wyprawa dla prawdziwych hardkorowców - jeśli zawsze marzyliście żeby spotkać się nie tylko z Yeti, ale i z Górą Gór - to zapraszamy! W tym programie proponujemy przepiękny choć męczący trekking do Everest Base Camp zakończony relaksem nad jeziorem w Pokharze.

to kosztowało: 7900 zł

czas trwania: 20 dni

Podoba mi się!

Dzień 1 Wylot

Wylot z Warszawy na wschód :)

Dzień 2 Katmandu

Rano wylądujecie w magicznym Katmandu. Przespacerujcie się po dzielnicy Thamel – to wielkie skupisko turystów czaruje… Sklepiki, restauracje, świątynie, kadzidełka. Udajcie się też do centrum miasta – Durbar Square.

Dzień 3 Katmandu

Polecamy spędzić jeszcze jeden dzień w stolicy – zobaczcie świątynię Kali, dzielnicę tybetańską Bodhnath, Monkey Temple…

Dzień 4 Katmandu-Lukla-Phakding

Dziś przyszedł czas na wielką przygodę… :) Rano zostaniecie zabrani na lotnisko, skąd odlecicie do Lukli. To tutaj rozpoczyna się trekking pod Górę Gór! Przed Wami 3 godzinna wędrówka do Phakding (2652m n.p.m.), gdzie spędzicie noc. Z Lukla szlak wiedzie nieco w dół poprzez lasy do wioski Chuplung i dalej w dół do Thado Khola, inaczej zwanej, jako Kusum Khola oraz – przyjemnym spacerem – do Phakding. Tam miniecie kolejną wioskę 'Sherpa' o nazwie Ghat. Jeśli pogoda dopisze, będziecie mogli dostrzec kilka ośnieżonych szczytów jak np: Mt Nupla (5885m n.p.m.), Kusum Kangaru (6367m n.p.m.). Czas trekkingu: 3 -4 godz.

Dzień 5 Phakding-Namche Bazaar (3440m n.p.m.)

Przed Wami kolejny dzień wędrówki. Po wejściu do Parku Narodowego Sagamartha, szlak prowadzi stromo w górę roztaczając wokół zapierające widoki na Namche Bazaar, czyli bramę krainy Khumbu. Przejdziecie wzdłuż brzegów rzeki Dudh Koshi, przekraczając wiele razy ten majestatyczny nurt po mostach linowych ozdobionych chorągiewkami modlitwy, po czym wkroczycie do wioski Benkar i znów delikatnie pójdziecie w górę do Monzo i Jorsalle. Z Jorsalle wcejdziecie do Parku Narodowego Sagamartha, nieco w dół przez most na drugą stronę rzeki. Po 10 minutach ponownie przekroczycie rzekę, pójdziecie w górę jej biegu przez około 20 minut do następnego mostu nad Imja Khola. Z Phakding zajmie to około 2 godzin. Z mostu szlaki biegną w górę przez lasy sosnowe aż do Namche. Po drodze być może uda się Wam zobaczyć niektóre dzikie zwierzęta, ptaki, a także kilka szczytów gór. Czas trekkingu: 4-6 godz.

Dzień 6 Aklimatyzacja w Namche (3440m n.p.m.)

Dziś pora na aklimatyzację w Namche Bazaar. Namche to kolorowa wioska pełna urokliwych sklepów i interesujących handlarzy, wspaniałego jedzenia oraz urzekających widoków otaczających gór.

Dzień 7 Namche Bazaar-Tengboche (3867m n.p.m.)

Kontynuujecie trekking wzdłuż wartkich lodowych wód Dudh Kosi otoczonych cudowną scenerią górską. Spędzicie noc w pobliżu klasztoru Tengboche, duchowego centrum obszaru Khumbu. Wewnątrz klasztoru wiszą niezwykle kunsztowne zdobienia. Stoi tam także posąg Buddy o wysokości 20 stóp oraz instrumenty muzyczne i togi 'lamów'. Jeśli szczęście dopisze, zobaczycie 'lama' prowadzącego tradycyjną ceremonię oraz usłyszycie mistyczny śpiew i muzykę. Stąd roztaczają się przepiękne widoki na szczyty: Everest, Nuptse, Lhotse, Ama Dablam, Thamserku i Kwangde Czas trekkingu: 5-6 godz.

Dzień 8 Tenghoche-Dingboche (4360m n.p.m.)

Z Tyangboche szlak opada w kierunku Debuche, przecina kolejne ekscytujące mosty linowe ponad Imja Khola i pnie się w górę do Pangboche pośród tysiąca kamieni Mani. Szlak przebiega przez las utworzony przez Rododendrony. Brniecie dalej pod górę podążając do tradycyjnej wioski 'sherpa' – Dingboche – z wyśmienitymi widokami na Ihotse, szczyt Island Peak oraz Ama Dablam. Na pewno spodoba się Wam przechadzka przez wioskę, a także widoki na Ama Dablam, Everest i wiele innych szczytów. Czas trekkingu: 5 -6 godz.

Dzień 9 Aklimatyzacja w Dingboche (4360m n.p.m.)

Dziś przeznaczycie kolejny dzień na odpoczynek i aklimatyzację. Istnieje opcja nieobciążającej wędrówki w górę doliny w poszukiwaniu materiału na zdjęcia samej doliny i otaczających gór obszaru Khumbu. Możecie stąd też udać się do Chhukung na wysokość 4730 m, co zajmie 3-4 godziny i podziwiać Dolinę Imjatse i lodowiec.

Dzień 10 Dingboche-Lobuche (4940m n.p.m.)

Dziś przed Wami wspinaczka na stromą pochyłość moreny utworzonej przez lodowiec Khumbu. Potem trasa wiedzie przez wyboisty i urwistą ścieżką do miejsca zwanego Loboje. Stąd nad dachami chatek wyłania się przepiękny widok na słynny grzbiet Lhotse, Makalu. Czas trekkingu: 5-6 godz.

Dzień 11 Lobuche-Everest Base Camp (5364m n.p.m.)-Gorakshep

Trekking rozpoczyna się najwcześniej jak to możliwe. To bardzo miły etap z dobrym widokami aż do Gorekshep, Mt. Pumori i Mt.Nuptse. Po lunchu w Gorekshep kontynuujecie trekking do Everest Base Camp i zamarzniętego wodospadu Khumbu. Po odpoczynku w Everest Base Camp i po podziwianiu widoków na otaczające góry i lodowiec powrót do Gorekshep. Czas trekkingu: 6-7 godz.

Dni 12-14 Gorakshep-Dingboche-Pangboche.

Przed Wami przyjemny spacer w dół. Kolejny dzień do wędrówka do Namche, a kolejny – do Lukli.

Dzień 15 Lukla-Katmandu

Dzisiaj wracacie samolotem do Katmandu. Z lotniska pojedziecie do znanego już Wam hotelu w centrum Thamel. Czas na odpoczynek po długich i męczących wspinaczkach.

Dni 16-19 Pokhara

Pora zobaczyć nieco inne oblicze Nepalu. Kręte drogi, wartkie strumienie, ośnieżone góry… Po kilku godzinach dotrzecie do „Drugiej Szwajcarii” – miasteczka Pokhara. Panuje tu spokojna, zupełnie inna niż w stolicy, relaksująca atmosfera, dzięki której odpoczniecie i naładujecie baterie po Waszej wielkiej przygodzie. Po jeziorze Phewa Tal, w którego tafli odbijają się śnieżne góry popływacie kajakami lub na windsurfingu, a popołudniami odpoczniecie na wynajętej za grosze łódce.

Dni 20-21 Katmandu - Powrót

Dziś wrócicie do Katmandu by zrobić ostatnie zakupy przed powrotem do kraju. Przejdźcie po raz ostatni dzielnicę Thamel wzdłuż i wszerz i sprawdźcie swoje umiejętności targowania się. Godną polecenia pamiątką są szale z wełny jaka, herbata czy tanie jak barszcz ubrania i sprzęt górski. Wieczorem udacie się na lotnisko, by wylecieć do Europy. W Warszawie wylądujecie następnego dnia wczesnym popołudniem.

Noclegi

Co w cenie?

Cena zawiera:
- Przelot z Warszawy do Katmandu i z powrotem
- Zakwaterowanie (3 noce w Katmandu, 4 w Pokharze)
- Lot wewnętrzny Katmandu – Lukla – Katmandu
- 12-o dniowy trekking z przewodnikiem, ubezpieczeniem i wszystkimi pozwoleniami
- Śniadania (wszędzie oprócz trekkingu)
- Transfery lokalnymi autobusami
- Ubezpieczenie
- RelaksBox – bilety, polisę ubezpieczeniową, dokładne wskazówki jak się dostać z jednego miejsca do drugiego oraz informacje o ciekawych miejscach Nepalu, co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, słowniczek, mapy i nasze rady

Cena nie zawiera:
- Jedzenia (oprócz śniadań), podczas trekkingu będzie droższe przeznaczcie ok 25 USD dziennie /os
- Zwiedzania
- Noclegów podczas trekkingów – przeznaczcie ok. 5-10 usd /os /noc
- Opłaty wizowej (25 USD na lotnisku w Katmandu)