fbpx

Filipiny z Indianą Jones'em

Nurkowanie z mantami, wspinaczka na czekoladowe wzgórza, eksploracja podziemnej rzeki, rejsy katamaranem po bezludnych wyspach… To największe zajawki wakacji na 3 wyspach – górzystym Boholu, wciąż dzikim Palawanie i otoczonej lasem koralowców Malapascua!

to kosztowało: 7900 zł

czas trwania: 21 dni

Podoba mi się!

Dzień 1

Wylot z Warszawy do Azji.

Dzień 2 Manila

Rano lądowanie w Manili zwanej Perłą Orientu. Szybko dostaniecie się do hotelu położonego w samym sercu miasta. Po odpoczynku wybierzcie się do Chinatown i dzielnicy Intramuros z hiszpańskim fortem Santiago. Wieczorem polecamy filipiński specjał - grill na ulicy w centrum rozrywkowym stolicy. Spróbujcie tofu, rybek, delikatnych świńskich jelit i uszu oraz doskonałego puddingu z krwi krowy. Dla lepszego trawienia proponujemy lokalny rum…

Dzień 3 - Manila - Puerto Princessa

Rano opuścicie stolicę i bezpośrednim lotem dostaniecie się na Palawan. Tu zakwaterowanie w hoteliku w centrum Puerto Princessa – głównym mieście wyspy. Po południu możecie przejść się wzdłuż mangrowego wybrzeża, a na kolację zjeść właśnie złowioną langustę…

Dzień 4 - Puerto Princessa

Dzień spędzicie w Puerto Princessa. Polecamy udać się na wycieczkę do ukrytej pod wielkimi skałami rzeki Św. Pawła. Najlepiej odkryć ją pływając kajakami przez niekończące się kanały!

Dzień 5 - Puerto Princessa - El Nido

Czeka Was długi przejazd przez środek wyspy na północ. Będzie to niezapomniana podróż lokalnymi środkami transportu – nietypowi współpasażerowie, las deszczowy, nieskażone turystyką krajobrazy. Po południu dotrzecie do El Nido, miejsca idealnego do odkrywania bajecznych zakątków archipelagu Bacuit.

Dni 6 - 10 - El Nido

Trudy bycia prawdziwymi podróżnikami wynagradzają kąpiele w lagunach, nurkowanie, uczta z ryb na białych plażach. Polecamy wynająć sternika z katamaranem i żeglować między wysokimi klifami archipelagu. Jeśli macie ochotę, to możecie pobawić się w Robinsona Cruzoe i spędzić noc w hamakach na bezludnej wyspie pod baldachimem rozgwieżdżonego nieba…

Dzień 11 - El Nido - Bohol

Dziś odlecicie do Manili i następnie na południe do Tagbilaran na Boholu. Tu czekoladowe wzgórza, które powstały podczas walki dwóch olbrzymów, którzy rzucali w siebie skałami. Zamieszkacie pośrodku tropikalnego lasu, na wzgórzu (nie czekoladowym) z widokiem na ocean.

Dzień 12 - Bohol

Wypożyczcie motory i nimi zwiedźcie okolicę – poszukajcie najmniejszych "małpek" świata tarsierów i najlepszych punktów widokowych na czekoladowe góry.

Dzień 13 - Bohol - Malapascua

Dziś dostaniecie się do kolejnego celu Waszej filipińskiej wyprawy – na Malapascua. Prom, busik i łódka i dotrzecie na prawdziwą tropikalną perełkę!

Dni 14 -19 - Malapascua

Możecie tu zrobić kurs nurkowania, tradycyjną filipińską łodzią (Banką) zwiedzić okoliczne dzikie wyspy lub wybrać się na kilku-godzinny spacer wokół Waszego hotelu.

Dni 20 - 21 - Powrót

Po 7 nocach na Malapascua udacie się do miasteczka Cebu, by stąd już odlecieć do Hong Kongu, a następnie do Europy. W Warszawie będziecie następnego dnia w południe. Życzymy miłego powrotu do rzeczywistości!

Noclegi

Co w cenie?

Cena obejmuje:
- Przelot z Warszawy na Filipiny i z powrotem
- Zakwaterowanie w klimatycznych miejscówkach (1 nocleg w Manili, 2 noclegi w Puerto Princessa, 6 noclegów w El Nido, 2 noclegi na Boholu, 7 noclegow na Malapascua)
- Śniadania
- Ubezpieczenie
- RelaksBox – bilet do raju, polisę ubezpieczeniową, dokładne wskazówki jak się dostać z jednego miejsca do drugiego oraz informacje o ciekawych miejscach na Filipinach, co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, numery alarmowe, słowniczek, mapy i nasze rady

Cena nie obejmuje:
- Jedzenia poza śniadaniami
- Zwiedzania i dodatkowych atrakcji (nurkowanie, snorkling, rejsy katamaranem)