fbpx

Mercedes Cup 2018 - Stuttgart

Jak się okazuje Stuttgart to nie tylko Porsche i Mercedes - to też kawał dobrego tenisa na trawie! My zobaczyliśmy to w wersji 2 w 1, gdy nowiutki Mercedes wjechał na kort jako nagroda dla pewnego Szwajcara...

data: 01.01 - 17.06.2018

Opis wyprawy

Wyjazd do Stuttgartu był nagrodą dla zwycięzców zimowej edycji Relaksmisja Tennis League 2017/2018 organizowanej przez Klub Sportowy Grzegórzecki. Grupą 12 osób pojechaliśmy na półfinały i finał tego turnieju z nadzieją na zobaczenie Rogera Federera.

Tutejszy kompleks trawiastych kortów położony jest w pięknej lokalizacji na wzgórzach Killesberg. Już na dzień dobry trafiliśmy na trening zeszłorocznego zwycięzcy – Lucasa Pouille, a na sąsiednich kortach amatorski turniej seniorów.

Kibicowanie natomiast rozpoczęliśmy od meczu deblowego Marcina Matkowskiego w parze z Lindstedt’em, który niesiony dopingiem pokonał M. Zverev’a i M. Fucsovics’a. Półfinały singlowe to pokaz siły serwisowej Milosa Raonica nad walecznym Lucasem Pouille i zacięta, 3-setowa konfrontacja nonszalancji Kyrgiosa z tenisową gracją Federera.

Drugiego dnia odbyły się finały – niestety dla nas Matkowski musiał uznać wyższość niemieckiej pary Petzschner-Puetz. W finale singla Roger pokonał Milosa, a my przywieźliśmy autograf, fotki mistrza i bezcenne wspomnienia!

Wyjazd z Relaksmisją to oczywiście też spora dawka zwiedzania, a odkrywanie Stuttgartu rozpoczęliśmy od… biblioteki miejskiej(what??). Tak, tak reakcja uczestników była taka sama, jednak wnętrza tej instytucji zachwyciły wszystkich. Następnie zjedliśmy żeberka, sznycelki i inne kartofelki w towarzystwie dobrego browaru przy gwarnym placu zamkowym. Wisienką na torcie był poranek przed finałami, który spędziliśmy w jednym z największych na świecie muzeów motoryzacji – Mercedes Benz Welt.

Zdjęcia z wyprawy