fbpx

Rano Ranomafana, a wieczorem Dzama

Macie ochotę zanurzyć się w dzikiej Afryce po uszy? Podczas tej wyprawy doświadczycie esencji nieskalanej niczym przyrody, przemierzycie szlaki lasów deszczowych, parków narodowych, potropicie endemiczną zwierzynę, ale też zaznajomicie się z lokalną ludnością, popodglądacie ich codzienne życie, a na deser wskoczycie w hamak, by zaznać relaksu w czystej postaci i poczuć klimat malgaskiego wybrzeża!

to kosztowało: 10500 zł

czas trwania: 14 dni

Podoba mi się!

Dzień 1

Wylot z Warszawy, przesiadka w Paryżu, wieczorem dotrzecie do Antananarywy, stolicy Madagaskaru. To sympatyczne miasto położone wśród zielonych wzgórz, ze swoimi parkami, katedrami i wąskimi uliczkami jest uznawane za najbardziej niezwykłą stolicę świata…

Dzień 2 Antananarywa - Antisirabe

W Tanie spędzicie kolejny dzień, by poczuć klimat Afryki, odwiedzić pałac królewski i zjeść powitalnego zebu – steka z bawoła, miejscowy specjał. Wieczorem prywatnym samochodem z kierowcą, który będzie też Waszym przewodnikiem, wyruszycie na południe do miasta Antsirabe. To kulturowa stolica kraju; zobaczycie jak domową metodą robi się garnki, papier, drewniane maski i jedwabne szale. Wieczorem polecamy przywitać się z lokalną ludnością w najlepszym w mieście night clubie - Tahiti.

Dni 3-4 Park Ranomafana

Dziś przejedziecie dalej na południe wzdłuż niezwykle zielonych tarasów ryżowych, mijając domy z czerwonej cegły i ciekawe miasteczko Ambositra, będące centrum malgaskiego rękodzieła. Tu zatrzymacie się na lunch i drewniane zakupy. Wieczorem dotrzecie do Parku Narodowego Ranomafana. Ten gęsty las deszczowy jest domem wielu ptaków, lemurów i roślin, czeka Was tu więc safari w poszukiwaniu endemicznych gatunków zimorodków, jastrzębi, złotego bambusowego lemura i Orchidei. Zamieszkacie na skraju parku w przyjemnym hoteliku z doskonałą restauracją serwującą zebu na kilka sposobów.

Dzień 5 Park Isalo

Po 2 nocach w Ranomafana ruszycie na południe. Krajobraz będzie znów inny, tym razem miniecie rozległe żółte równiny wysuszone mocnym słońcem, plantacje tytoniu, winiarnie i skalne formacje a la Jura Krakowsko-Częstochowska. Właśnie te skały przecinające sawannę w południowej części Madagaskaru tworzą najbardziej spektakularny Park Narodowy wyspy – Isalo. Tu zatrzymacie się na kolejne 3 noce.

Dni 6-7 Park Isalo

Park Isalo to nietypowe miejsce – z oddali wyglądający na suchy i niezamieszkały, a z bliska zielony i tętniący życiem… Wewnątrz skalnego okręgu obejmującego ponad 80ha żyją lemury, papugi i kameleony, to tu płyną strumienie, co kilka metrów tworzące jeziorka, w których można pływać. Skały mają przedziwne kształty – wież, ruin, tajemniczych postaci… Spędzicie tu 2 dni – pierwszego zróbcie całodniowy trekking (będzie Wam towarzyszył przewodnik) w poszukiwaniu lemurów i kameleonów zakończony kąpielą w naturalnym basenie, a drugiego wynajmijcie quady lub konie i na nich zwiedźcie okolicę lub po prostu zrelaksujcie się nad hotelowym basenem.

Dni 8-12 Ifaty

Koniec tego zwiedzania. Po drodze na wybrzeże zobaczycie baobaby i grobowce plemienia Mahafaly i z nadmorskiego miasteczka Toliara jeepem drogą szutrowo-piaskową ruszycie w stronę plaży przy rybackiej wiosce Mangilly. To bajeczne miejsce z białym piaskiem, palmami i hamakami – tu przez najbliższe dni czeka Was pełen relaks. Książka, romantyczne zachody słońca, spacery po wioskach składających się z kilku piaszczystych uliczek, rejs w poszukiwaniu wielorybów, tropienie nocnych gatunków lemurów… Odpoczywajcie, jedzcie zebu i cieszcie się brakiem innych turystów do woli!

Dni 13-14 Powrót

Rano wrócicie do Toliary, by stąd odlecieć do Antanarywy, a następie do Europy. Po przesiadce w Paryżu w Warszawie wylądujecie następnego dnia po południu.

Noclegi

Co w cenie?

Cena obejmuje:
- Przelot z Warszawy do Antananarywy
- Zakwaterowanie (1 noc w Antananarywie, 1 w Antsirabe, 2 w PN Ranomafana, 3 w PN Isalo, 4 w Ifaty)
- Kierowca i lokalny przewodnik przez pierwszy tydzień
- Śniadania oraz 3 posiłki dziennie w PN Ranomafana
- Transfery wewnętrzne
- Lot powrotny Tulear – Antananarywa
- Bilety wstępu do parków narodowych
- Ubezpieczenie
- RelaksBox - bilet do raju, polisę ubezpieczeniową, dokładne wskazówki jak się dostać z jednego miejsca do drugiego oraz informacje o ciekawych miejscach w okolicy, co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, numery alarmowe, słowniczek, mapy i nasze rady

Cena nie obejmuje:
- Pozostałego wyżywienia
- Drobnych transferów wewnętrznych – na poruszanie się po miastach przeznaczcie ok 50 USD
- Zwiedzania i dodatkowych atrakcji