fbpx

Kolej na Sri Lankę

Ten program to połączenie wielkiej przygody i relaksu na pięknych lankijskich plażach. Najpierw zabieramy Was do centrum wyspy, gdzie zobaczycie największe atrakcje jakie skrywają porośnięte gęstą dżunglą zbocza gór i dolin. W drugiej części czeka Was już tylko relaks na rajskich plażach na południu wyspy.

to kosztowało: 8200 zł

czas trwania: 14 dni

Podoba mi się!

Dzień 1

Ruszamy! Wylot z Warszawy.

Dzień 2 Negombo

Po wylądowaniu na w Kolombo, nasz zaprzyjaźniony przewodnik odbierze Was z lotniska i zawiezie na powitalnego drinka do małego nadmorskiego miasteczka Negombo. Po długiej podróży należy się chwila relaksu i może jakaś świeżutka smażona ryba w restauracji na plaży o zachodzie słońca? Brzmi nie najgorzej?

Dni 3-4 Kandy

Czas rozpocząć lankijską przygodę! Dzisiaj opuszczacie Negombo i wyruszacie wgłąb wyspy. Przed Wami 5 dni poznawania najciekawszych zakątków Sri Lanki. Zaczniecie od kulturalnej stolicy kraju - miasteczka Kandy, położonego nad malowniczym jeziorem. Tu możecie odwiedzić wspaniałą świątynię Świętego Zęba Buddy lub kilka innych mniejszych, lecz równie ciekawych świątyń. Po zmroku można udać się do lokalnego "domu kultury" na pokaz tancerzy ognia oraz Kandy Dance - tradycyjny lankijski taniec demonów.

Dzień 5 Nuwara Eliya

Dziś przeniesiecie się do Paradeniya by odwiedzić królewski ogród botaniczny, a później do słynącej z plantacji herbat Nuwara Eliya. To miejsce ze względu na temperaturę i architekturę zwane jest Małą Anglią i jest naprawdę bardzo urokliwym miejscem położonym u stóp pasma gór Kataragma. Wypijcie nasze zdrowie filiżanką doskonałego Earl Greya.

Dzień 6 Ella

Pora na prawdziwą przygodę. Rano wyruszycie na przejażdżkę wśród herbacianych wzgórz typowym, długim, lankijskim… pociągiem. Z jego okien będziecie podziwiać niekończące się zielone krajobrazy, kolorowe herbaciarki i ciekawe stacje kolejowe. Wasze bagaże przejadą z Waszym przewodnikiem więc o nie się nie martwcie. Wieczorem dotrzecie do małego górskiego miasteczka Ella nad którym piętrzy się majestatyczna góra Ella Rock.

Dzień 7 Yala

Na koniec zwiedzania zaplanowaliśmy dla Was safari w Parku Narodowym Yala, które z pewnością będzie niesamowitym przeżyciem. Park jest reklamowany jako miejsce, w którym występuje najwięcej lampartów na km2 na świecie. Z pokładu samochodu terenowego można tu ponadto zobaczyć w naturalnym środowisku słonie, a także niedźwiadki wargacze, bawoły, guźce, sambary, krokodyle i wiele innych egzotycznych przedstawicieli miejscowego świata zwierząt. Po safari udacie się na nocleg nad jeziorem Tissa.

Dni 8-12 Mirissa

Czas na wielki relaks w najpiękniejszym miejscu na całej Sri Lance. Błękitna woda, romantyczne zachody słońca i plaża ze złocistym piaskiem, uginające się nad wodą palmy, malutki hotelik w bajkowej zatoczce. Witamy w raju. Jeśli marzy Wam się trochę bardziej aktywna forma spędzania czasu możecie spróbować jogi o wschodzie słońca, wypożyczyć deskę surfingową by złapać kilka fal w jednym z najpiękniejszych surferskich spotów na ziemi lub wybrać się małym katamaranem na nocne wędkowanie. Możecie też wybrać się na morską wyprawę w poszukiwaniu odwiedzających okoliczne wody wielorybów.

Dzień 13

Czas wracać. Ostatniego dnia zawitacie jeszcze do Galle - kolonialnego miasta, pełnego kolorów, zapachów i antyków. Zgubcie się wśród licznych wąskich alejek starej części miasta, podziwiając holenderskie budowle i kościoły z XVII wieku. Po zwiedzaniu zostaniecie odwiezieni na lotnisko by późnym wieczorem odlecieć do Europy.

Dzień 14 Powrót

Witamy w domu.

Noclegi

Co w cenie?

Cena obejmuje:
- Przelot
- Zakwaterowanie
- Śniadania
- Samochód z anglojęzycznym kierowcą podczas zwiedzania Sri Lanki
- Bilety na pociąg
- Safari w Parku Narodowym Yala
- Transfery wewnętrzne do/z hoteli
- Ubezpieczenie
- RelaksBox
- Relaksbook - indywidualny przewodnik

Cena nie obejmuje:
- Lunchów, kolacji
- Opłaty wizowej (płatnej na lotnisku w Colombo)