fbpx

Indochiny

Słynna zatoka Halong Bay, wizyta w starożytnym świecie Angkor Wat, fascynujący Bangkok a na deser relaks na rajskiej wyspie na Morzu Andamańskim. Wietnam, Kambodża i Tajlandia w ramach jednej podróży. Kuchnia pełna kolorytu i lokalnych ziół, uśmiechnięci ludzie, wodne targi i krystalicznie czyste, niebieskie morze. W przerwie od zwiedzania, skutery, targi wodne czy nurkowanie. Zapraszamy!

to kosztowało: 9000 zł

czas trwania: 18 dni

Podoba mi się!

Dzień 1

Wylot z Warszawy, rozpoczęcie przygody życia. Miłego lotu!

Dzień 2 HANOI

Dziś wylądujecie w Hanoi. Nasi ludzie zabiorą Was do hotelu, wieczorem polecamy przedstawienie wodnego teatru lalek albo zwiedzanie najstarszej części miasta na rowerze. Koniecznie spróbujcie wietnamskiej kuchni w jednej z lokalnych restauracji.

Dni 3-4 HALONG BAY

Po śniadaniu zostaniecie zabrani nad Halong Bay, gdzie zaokrętujecie się na łodzi. Przed Wami rejs po zatoce. Odwiedzicie pływającą wioskę rybacką, zatrzymacie się przy wyspie Titop skąd będziecie mogli podziwiać panoramę Halong Bay. Po południu możecie popływać kajakami i zwiedzić okoliczne jaskinie. Wieczorem poznacie tajniki wietnamskiej kuchni i zjecie pyszną kolację na łodzi. Dla chętnych nocne połowy kałamarnic. Kolejnego dnia po śniadaniu przepłyniecie do jaskini Sung Sot, którą zeksplorujecie. Po lunchu na pokładzie wyokrętujecie się ze statku, skąd nasz kierowca zabierze Was do hotelu w Hanoi.

Dzień 5 HANOI

Przed Wami cały dzień w Hanoi. Wraz z przewodnikiem zobaczycie najciekawsze punkty miasta oraz spróbujecie lokalnej wietnamskiej kuchni. To również dobra okazja aby dowiedzieć się o samym Wietnamie nieco więcej, dopytać o kulturę i zwyczaje. Polecamy zwiedzanie najstarszej części miasta na rowerze!

DNI 6-8 SIEM REAP & ANGKOR WAT

W południe zabierzemy Was na lotnisko, skąd odlecicie do Kambodży! Wieczór spędzicie na odpoczynku po podróży i przed zwiedzaniem. Polecamy Wam już dziś zarezerwować rowery albo tuk tuki na jutrzejsze zwiedzanie! Obsługa hotelu chętnie Wam w tym pomoże. Pamiętajcie aby kolejnego dnia nastawić budzik tak, abyście w Angkor byli już o wschodzie słońca! Cały kolejny dzień spędzicie w starożytnym świecie. Po śniadaniu wsiądziecie w szybkiego tuk-tuka (albo rower), którym będziecie przemieszczali się między świątyniami. To świetny sposób zwiedzenia kompleksu, w którym starożytnych budynków jest kilkanaście. Zobaczycie porośnięte drzewami świątynie Bayonu, Baphuonu, Pałac Królewski, Taras Słoni, Phimeankas, czy Leperking, a zachód słońca obejrzycie z Phnom Bakheng. Możecie również dosiąść słoni i na ich grzbietach pozwiedzać okolicę. Trzeciego dnia pojedźcie poza miasto zobaczyć lokalne wioski, przejedźcie na 2 kółkach przez dżunglę. Wieczorem w czasie wizyty na nocnym targu zrobicie pamiątkowe zakupy.

DNI 9-10 BANGKOK

Około południa wyruszycie w stronę Tajlandii. Z lotniska udacie się do hotelu w centrum miasta, dobrze jest być w środku akcji więc jest to miejsce idealne. Wieczór należy do Was! Proponujemy przejść się po okolicy Khao San Road i sprawdzić jak smakują skorpiony i karaluchy. Zróbcie sobie też masaż stóp! Kolejny dzień spędzicie w stolicy, co da Wam możliwość poznania jeszcze bardziej tego niezwykłego miasta. Proponujemy odwiedzić Wielki Pałac oraz królewską świątynię Wat Phra Kaeo. Na kolację polecamy Pad Thai bądź inne przysmaki ulicy. Warto przepłynąć się tramwajem wodnym po rzece przepływającej przez centrum i zjeść obiad na targu warzywnym. Możecie też zrobić sobie wycieczkę w okolice Bangkoku – odwiedzić pływający targ (floating market) lub słonie w regionie Kanczanaburi.

DNI 11-15 KOH LIPE

Dziś wcześnie rano lokalnymi liniami lotniczymi przelecicie na południe, do Hat Yai, miasta leżącego w południowej części półwyspu malajskiego. Dalej busikiem i promem dotrzecie do kolejnego celu Waszych wakacji – na wyspę Koh Lipe. Koh Lipe to istny raj na ziemi z piękną plażą, palmami leniwie rzucającymi cień i rafą, kuszącą by jak najszybciej zejść pod wodę... To właśnie miejsce gdzie grubość i kolor piasku pozwoli Wam zapomnieć o rzeczywistości i przenieść się w stan zapomnienia. Snorkling i spacery po maleńkiej rajskiej wyspie pozwolą Wam w pełni zrelaksować się po intensywnych kulturo poznawczych dniach.

DZIEŃ 16 BANGKOK

Dziś spakujcie się i pożegnacie z rajem – to już koniec wakacji! Rano odpłyniecie na półwysep malajski, skąd odlecicie do Bangkoku. Ostatnia noc w centrum miasta. Będzie czas na pamiątkowe zakupy i tajskie masaże.

DNI 17-18 POWRÓT

Przed Wami ranek i po południe w stolicy. Pożegnalny Chang (lokalne piwo) na otarcie łez i ruszacie już na lotnisko, skąd rozpoczniecie podróż do domu. Kolejnego dnia rano wylądujecie w Warszawie. Trochę trudno będzie Wam wrócić do rzeczywistości, życzymy powodzenia! ;) Nie zapomnijcie o tym, że najważniejszy w życiu jest relaks!

Noclegi

Co w cenie?

Cena obejmuje:
- Przelot Warszawa – Hanoi oraz Bangkok - Warszawa
- Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych (3 noce w Hanoi, 1 noc w Halong Bay, 3 noce w Siem Reap, 3 noce w Bangkoku i 5 na Koh Lipe)
- Śniadania w Wietnamie & Kambodży
- 4 przeloty wewnętrzne (Hanoi – Siem Reap - Bangkok – Hat Yai – Bangkok)
- Wycieczkę do Halong Bay (transfery, posiłki, przewodnik)
- Zwiedzanie Hanoi z przewodnikiem
-Transfery lotnisko – hotel – lotnisko w Wietnamie
- Transfer Hat Yai – Koh Lipe – Hat Yai w Tajlandii (bus + prom)
- Transfer lotnisko – hotel – lotnisko w Siem Reap
- Masaż w Siem Reap
- Ubezpieczenie
- RelaksBox – polisę ubezpieczeniową, dokładne wskazówki jak dostać się z jednego miejsca do drugiego oraz informacje o ciekawych miejscach w Tajlandii, co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, numery alarmowe, słowniczek, mapy i nasze rady

Cena nie obejmuje:
- Pozostałego jedzenia
- Zwiedzania
- Wizy kambodżańskiej (30 usd na granicy) i wietnamskiej (55 usd na podstawie promesy jaką my Was organizujemy)
- Transferów na miejscu (na taxi w Bangkoku z lotniska do hotelu przeznaczcie około 30 usd).