fbpx

Fotomisja: Indie 2012

Festiwal Gangaur w Jaipur, Ramgarh, Pushkar, Delhi, Riszikesz - warsztaty z Szymonem Szcześniakiem

data: 01.01 - 17.04.2013

Opis wyprawy

Indie to olbrzymi kraj gdzie przeszłość i teraźniejszość mieszają się ze sobą, cudowne światło,wspaniale krajobrazy i otwarci ludzie sprawiają, że kraj ten jest jednym z najlepszych do nauki fotografii.Jest to kraj kontrastów i wielu religii, przyjaznych ludzi i olbrzymiej biedy gdzie fotograf znów staje się mile widzianym obserwatorem, a sam aparat otwiera nam drzwi do zupełnie innego świata.

Podczas Fotomisji stworzyliśmy bardzo udany zespół, pasjonatów dobrej fotografii, dla których egzotyka kraju stawała się coraz bardziej drugoplanowa, a samym celem stał się indywidualny projekt, który mieliśmy możliwość codziennie konsultować i dopracowywać na wieczornych projekcjach.

Na co dzień jestem wykładowcą fotografii i wiem jak długo trwa proces dojrzewania każdego fotografa, tym bardziej byłem mile zaskoczony, jak olbrzymi progres nastąpił w myśleniu moich studentów, o czym świadczą projekty ,które mieliśmy okazję zaprezentować na pożegnalnym spotkaniu.

Wspólne podróże,godziny rozmów o fotografii, konsultacje i intensywność samych zajęć sprawiły, że te 13 dni spędzonych razem stały się niezapomnianą przygodą i początkiem wielu przyjaźni.

Ja osobiście dziękuję wszystkim i mam nadzieje, że świat kadrowany przez Was już nigdy nie będzie taki sam jak przed wyprawą.

Pozdrawiam. Szymon Szcześniak


552 553 554 546 547 548 549 550 551
fot. Szymon Szcześniak

Zdjęcia z wyprawy