fbpx

Cuba libre

Jaka naprawdę jest Kuba? Jest tylko jeden sposób, by się o tym przekonać - pojechać tam i zamieszkać z Kubańczykami! Proponujemy odwiedzić naszych przyjaciół w ich prywatnych domach, zatańczyć salsę na ulicy i zaprzyjaźnić się z nimi na dobrych parę lat! Kilka pierwszych dni spędzicie w Hawanie, kolejne w uroczym Trynidadzie a ostatnie - w plażowym Varadero.

to kosztowało: 7000 zł

czas trwania: 14 DNI

Podoba mi się!

Dzień 1

Po odprawie biletowo-bagażowej i paszportowej wylot na Kubę. Po wylądowaniu w Hawanie spotkanie z przedstawicielem naszego kontrahenta i transfer do kwatery w Starej Hawanie, gdzie spędzicie najbliższe trzy noce.

DNI 2-3 HAVANA

Pierwszą część wakacji spędzicie w stolicy, gdzie lokalna tradycja jest wszechobecna... Zamieszkacie w tzw. casa particular, tam będziecie gośćmi kubańskiej rodziny. Zwiedzanie zacznijcie od starej części miasta. W uroczej restauracji pod samą katedrą zjedzcie lokalne pyszności. Po południu obejrzyjcie Starą Hawanę z jej wąskimi, nastrojowymi uliczkami i pięknymi placami. Po każdej kolacji w jednej z lokalnych restauracji czeka Was nie lada atrakcja - wizyta w kubańskim klubie, gdzie posłuchacie granych na żywo największych utworów Buena Vista Social Club. Następnego dnia przejedźcie się wzdłuż najdłuższej promenady świata – słynnym Maleconem, ze starymi kamienicami ochlapywanymi falami wzburzonego morza Karaibskiego. Na lunch udajcie się do nowej części miasta – tu zobaczycie Vedado i Miramar – dzielnice kubańskiej arystokracji – a następnie zatrzymajcie się na placu rewolucyjnym. Odwiedźcie jeden z najcenniejszych zabytków Hawany – cmentarz im. Krzysztofa Kolumba, zatrzymajcie się przy uniwersytecie i przy budynku kapitolu.

DNI 4-7 TRINIDAD

Rano, po śniadaniu, udacie się w podróż autobusową do Trinidadu. Trynidad to najbardziej typowe i najlepiej zachowane kolonialne miasto Kuby. Będziecie mogli zobaczyć m.in. brukowane uliczki miasta, Plaza Mayor, klasztor franciszkanów, pałace „baronów cukrowych” - obecnie budynki użyteczności publicznej, Canchanchara - tawernę słynącą z lokalnego trunku - mieszanki miodu, cytryny i rumu. Trinidad powstał w czasach kolonialnych, a swój największy rozkwit przeżywał na początku XIX wieku, gdy w okolicy powstały ogromne plantacje trzciny cukrowej. Centrum jest dziś na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Przejdźcie się po Starym Mieście, zajrzyjcie do Muzeum Romantycznego, które mieści się w pochodzącej z 1808 r. rezydencji Palacio Brunet, albo do Muzeum Walki z Bandytyzmem poświęconym dziejom walki z kontrrewolucjonistami. Kolejnego dnia będziecie mieli czas na zakup lokalnych pamiątek. Najlepszym miejscem na takie zakupy jest oczywiście lokalny targ! Wybierzcie się tam po śniadaniu. Popołudniu zwiedzajcie okolicę – do zobaczenia m.in. Dolina Cukrowni, wieża Iznaga. Możecie również wybrać się na plażę Ancon a wieczorem posłuchać muzyki na żywo w jednym z tutejszych barów. Jednego dnia możecie wybrać się do położonego nieopodal Cienfuegos - często nazywanego kubańską „Perłą Południa” które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczycie historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle gdzie przed rewolucją mieściło się kasyno należące do brata dyktatora Kuby - Fulgencio Batisty oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie.

dni 8-12 varadero

Po śniadaniu udacie się w dalszą drogę. Pojedziecie autobusem już na finalny odpoczynek do Varadero, które jest kubańskim odpowiednikiem amerykańskiego Miami Beach. W Varadero przez kolejne dni będziecie oddawać się słodkiemu lenistwu sącząc tropikalne drinki w cieniu palmy . Przez kilka dni możecie tu leżeć na białej plaży, oglądać kulturalne wydarzenia, zwiedzać okoliczne wioski, czy skorzystać z dodatkowych atrakcji. Do nich należą rejs katamaranem, podczas którego popływacie z delfinami w okolicach Cayo Blanco – uroczej zatoki z bezludnymi wysepkami. Tu dostaniecie homara z winem i krewetki z rumem… Mniam! Możecie też popłynąć na wycieczkę do zoo, w którym mieszkają flamingi, iguany, krokodyle i barwne papugi. Żądni wrażeń mogą wybrać się na Jeep Safari – przejażdżkę po mało turystycznych częściach Kuby terenowymi samochodami z napędem na 4 koła – mocne wrażenia gwarantowane! Te wszystkie wycieczki pomogą Wam zorganizować lokalni kontrahenci, którzy będą do naszej dyspozycji podczas całego wyjazdu.

dni 13-14

Po południu zabierzemy Was na lotnisko, skąd odlecicie w stronę domu. W Warszawie wylądujecie kolejnego dnia około południa. Życzymy udanego powrotu do rzeczywistości :-)

Noclegi

Co w cenie?

Cena obejmuje:
- Przelot międzynarodowy
- Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w prywatnych kubańskich domach ze śniadaniem (3 noce w Hawanie, 4 w Trinidadzie, 5 w Varadero)
- Odbiór z lotniska po przylocie do Hawany oraz transfer na lotnisko w dniu wylotu
- Opłatę wizową
- Przejazdy autobusowe: Havana – Trinidad – Varadero - Havana
- Ubezpieczenie
- RelaksBox - bilet do raju, polisę ubezpieczeniową, dokładne wskazówki jak się dostać z jednego miejsca do drugiego oraz informacje o ciekawych miejscach w okolicy, co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, numery alarmowe, słowniczek, mapy i nasze rady

Cena nie obejmuje:
- Zwiedzania i dodatkowych atrakcji
- Wyżywienia poza śniadaniami (ok. 10-12 cuc/1 posiłek)