fbpx

Burrito, piękna Konczito!

W tym programie proponujemy odwiedzenie najciekawszych miejsc Meksyku w towarzystwie naszych zaprzyjaźnionych lokalsów – z kierowcą i prywatnym przewodnikiem, który zabierze do swoich ulubionych miejsc, restauracji i ukrytych skarbów Majów.

to kosztowało: 10500 zł

czas trwania: 17 dni

Podoba mi się!

Dzień 1 Wylot

Wylot z Warszawy rano, a wieczorem przylot do stolicy Meksyku – Miasta Meksyk. Tu spotkacie naszych przyjaciół, którzy zabiorą Was do hotelu znajdującego się w centrum miasta.

Dzień 2 Mexico City

Dzisiaj po śniadanku, ruszycie z przewodnikiem na zwiedzanie miasta. Odwiedzicie centrum miasta, Zocalo i leżące w jego pobliżu pływające ogrody Xochimilco, które zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Dzień 3 Teotihuacan

Poranek spędzicie na Placu Trzech Kultur, a następnie pojedziecie do „miejsca gdzie rodzą się bogowie” – Teotihuacan. Zobaczycie tutaj liczne azteckie pałace i piramidy. Również dzisiaj odwiedzicie warsztat obsydianu, gdzie poznacie jak obrabia się ten święty kamień Azteków. Wieczorem pojedziecie do Puebli.

Dzień 4 Puebla

Przed Wami zwiedzanie Puebli z uroczymi kamieniczkami i muzeami. Następnie udacie się do Oaxaca.

Dzień 5 Oaxaca

Dzisiaj po śniadaniu przewodnik zabierze Was na zwiedzanie miasteczka. Oaxaca, górskie miasto na południu Meksyku cechuje atmosfera spokoju i odosobnienia, a budynki w stylu kolonialnym dodają mu wiele uroku. Zalane słońcem ulice przenika słodki zapach - Oaxaca to bowiem meksykańska stolica czekolady. Po zwiedzeniu fabryki połączonym z degustacją ruszycie do Tehuantepec.

Dzień 6 San Cristobal de las Casas

Dzisiejszy dzień zaczniecie wcześnie. Na śniadanie zatrzymacie się w lokalnej knajpce. Waszym celem jest miasto San Cristobal de las Casas uznane za jedno z najpiękniejszych miast Meksyku. Zanim do niego dotrzecie to po drodze zatrzymacie się nad Kanionem Sumidero. Kanion ten jest przełomem rzeki Grijalva. Tutaj czeka na Was rejs szybkimi łodziami – przygoda gwarantowana!! Następnie dotrzecie do miasteczka San Juan Chamula zamieszkiwanego przez Indian z plemienia Tzotzil. Miasteczko słynie z indiańskiego folkloru, mieszaniny katolicyzmu i tradycji prekolumbijskich. Późnym popołudniem dotrzecie do San Cristobal de las Casas.

Dni 7-8 Puszcza Lakandońska

Dzisiaj też wstaniecie wcześnie. Śniadanie zjecie w…puszczy. Następnie ruszycie w stronę Palenque. Po drodze zatrzymacie się, aby zobaczyć wodospady Agua Azul. W Palenque zwiedzicie stanowisko archeologiczne, będące ruinami miasta Majów, odkrytymi w XVIII wieku. Drugiego dnia zapraszamy na niezapomniany spływ po dzikiej rzece. 2 noce spędzicie w domkach w dżungli, a dokładnie w puszczy Lakandońskiej, miejsca gdzie zamieszkiwali najbardziej izolowani i tradycyjni Indianie.

Dzień 9 Palenque

Pora na odwiedziny prawdziwego cudu starożytnego świata – po śniadaniu udacie się do Palenque, jednego z najpiękniejszych miast Majów. Położone na terenie stanu Chiapas, u stóp niskich wzgórz, niestrudzenie opiera się dżungli, która od wielu wieków próbuje je pochłonąć.

Dzień 10 Tulum

Przyszedł czas na relaks – rano opuścicie dżunglę i udacie się na karaibskie wybrzeże półwyspu Jukatan. Wieczorem dotrzecie do Tulum, jednego z najładniejszych miasteczek Meksyku.

Dni 11-15 Tulum

W Tulum odpoczniecie na przepięknej i niekończącej się plaży, polecamy też posurfować z latawcem, zanurkować w podziemnych rzekach i poznać mieszkańców małpiego gaju. Tu też znajdują się ruiny miasta Majów, położone na klifie schodzącym do turkusowej wody – musicie je odwiedzić!

Dni 16-17 Powrót

Po 6 dniach karaibskiego relaksu udacie się do Cancun, skąd odlecicie do Europy. W domu będziecie następnego dnia, miłego powrotu do rzeczywistości!

Noclegi

Co w cenie?

Cena obejmuje:
- Lot z Warszawy do Mexico City i z powrotem z Cancun do Warszawy
- Zakwaterowanie (2 noce w Mexico City, 1 w Puebli, 1 w Oaxaca, 1 w Tehuantepec i 1 w San Cristobal de las Casas, 2 w Palenque, 6 nocy w Tulum)
- Śniadania
- Kierowcę, który będzie również Waszym przewodnikiem
- Ubezpieczenie
- RelaksBox - bilet do raju, polisę ubezpieczeniową, dokładne wskazówki jak się dostać z jednego miejsca do drugiego oraz informacje o ciekawych miejscach w okolicy, co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, numery alarmowe, słowniczek, mapy i nasze rady

Cena nie obejmuje:
- Wyżywienia (oprócz śniadań)
- Dodatkowych atrakcji i zwiedzania