fbpx

Koszmar Boba Budowniczego

Tajlandia to nie tylko klasyczne hotele jakie znaliście dotychczas i to właśnie chcemy Wam pokazać - w tym programie zamieszkacie w górskich chatach, w domkach zbudowanych na tratwie dryfującej po rzece Kwai i w bungalowie na drzewie tuż przy rajskiej plaży!

to kosztowało: 7000 zł

czas trwania: 17 dni

Podoba mi się!

Dzień 1 - Wylot

Wylot z Warszawy.

Dzień 2 - Bangkok

Przylot do Bangkoku. Z lotniska udacie się do hotelu w centrum miasta, dobrze jest być w środku akcji więc jest to miejsce idealne. Proponujemy przejść się po okolicy Khao San Road i sprawdzić jak smakują smażone karaluchy i grillowane koniki polne. Na kolację polecamy Pad Thai bądź inne przysmaki ulicy.

Dzień 3 - Bangkok

Dziś warto odwiedzić Wielki Pałac oraz królewską świątynię Wat Phra Kaeo. Możecie również wybrać się do Ayutthaya – prastarej tajskiej stolicy, napakowanej świątyniami i hasającymi po nich mnichami.

Dzień 4 - Kanchanaburi

Dziś zostaniecie odebrani z hotelu przez naszych wysłanników, którzy zabiorą Was busikiem do innego świata. Góry, rzeki, przełęcze, doliny – poprzez most na rzece Kwai dotrzecie do prowincji Kanchanaburi znajdującej się przy granicy z Birmą. Kolejne 2 noce spędzicie w domkach krytych strzechą, położonych na rzece…

Dzień 5

W Kanchanaburi odpoczniecie w niespotykanych nigdzie indziej warunkach – jest przyjemnie, nie upalnie. Dzień proponujemy rozpocząć w jednej z setek świątyń (na przykład Tiger Temple, w której mieszkają tygrysy), następnie polecamy przejechać się na słoniu, zrobić „river jumping”, schłodzić się pod wodospadem Erewan Falls (jeden z najpiękniejszych w Azji) lub popływać kajakiem. Wieczorem czeka Was występ najlepszych tancerzy plemienia Mon. Będzie też czas na relaks w nietypowych okolicznościach – możecie opalać się na deku przed Waszym „pływającym domkiem”.

Dzień 6 - Bangkok

Po kolejnym dniu pełnym wrażeń wrócicie do Bangkoku, by rozpocząć nocną podróż pociągiem sypialnym na północ kraju.

Dzień 7 - Chiang Mai

Chiang Mai to kulturalne i religijne centrum Tajlandii, stolica trekkingów, spływów kajakowych i kuchni. Możecie tu przejechać się na słoniu, czy pomedytować wraz z mnichami w jednej z dziesiątek buddyjskich świątyń. Po porannym przyjeździe do miasta dzień należy do Was.

Dni 8 - 9 - Chiang Mai

Dziś zabierzemy Was na dwudniowy trekking po okolicznych górach - zobaczycie życie lokalnych farmerów, weźmiecie udział w spływie po dzikiej rzece na bambusowych tratwach, odwiedzicie rezerwat słoni, gdzie zobaczycie show w wykonaniu jego mieszkańców, a także dosiądziecie tych wielkich zwierzaków. To dziś przenocujecie w górskich chatach. Następnego dnia odwiedzicie farmę Orchidei i motylarium i po południu wrócicie do Chiang Mai.

Dzień 10 - Chiang Mai

Proponujemy tu zrobić kurs gotowania – nie ma lepszego do tego miejsca niż właśnie Chiang Mai.

Dzień 11 - Koh Phi Phi

Po 3 nocach w Chiang Mai polecicie do Krabi. Stąd szybką łodzią dostaniecie się dalej na południe półwyspu – na wyspę Ko Phi Phi. Ta niewielka wysepka na wybrzeżu andamańskim słynie z dziewiczych plaż, malowniczych zatoczek i doskonałych na niekończące się plażowe imprezy - klubów nocnych.

Dni 12 - 15 Koh Phi Phi

Po wyspie sporo czasu hasał sam Leo di Caprio, gdy kręcił jeden ze swoich filmowych hitów – Niebiańską Plażę. W wielu rankingach piasek Phi Phi uznawany jest za najdelikatniejszy na świecie, toteż poczujecie się tu jak w prawdziwym raju. Jeśli znudzi się Wam opalanie na oddalonej o 5 metrów od Waszego domku plaży to polecamy wybrać się na Wyspę Małp, poskakać z wysokich klifów do turkusowej wody, przejść się na punkt widokowy, ponurkować lub wynająć łódkę i pozwiedzać bezludne wysepki. Szczególnie polecamy Phi Phi Lay – małą wyspę z filmowej plaży, na którą koniecznie wybierzcie się z maską i fajką.

Dni 16 - 17 Powrót

Po relaksie na Phi Phi odpłyniecie na mega turystyczną wyspę Phuket. Nie zostaniecie tu jednak długo (na szczęście), bo stąd tylko odlecicie do Europy. W domu będziecie następnego dnia.

Noclegi