fbpx

Australian Open

Przez 8 lat odwiedzaliśmy Australię regularnie, jeżdżąc tam nieprzerwanie w każdy styczeń od 2013 roku. 2021 będzie inny - Australijczycy postanowili nie wpuszczać turystów aż do czerwca 2021 roku, a samym tenisistom pozwolić zagrać w turnieju jedynie po odbyciu kwarantanny. Na Antypody wracamy więc w 2022! A Was zapraszamy na opis miejsc, które oprócz Melbourne warto odwiedzić planując AO

data: 01.01 - 25.01.2019

Opis wyprawy

Planując Australian Open warto odwiedzić inne australijskie miasta, miasteczka i wyspy bo to kraj niezwykłej urody! Poniżej prezentujemy kilka z nich.

 

Sydney

Nasze ulubione australijskie miasto. Drapacze chmur, nowoczesne centrum, świetne kluby nocne, doskonałe restauracje serwujące jedzenie z całego świata, kultowa opera, romantyczne rejsy po porcie Jacksona i oczywiście plaże. Te są wszędzie – bliżej i dalej od centrum, mniejsze i większe, dla każdego – jedne idealne dla serferów, inne dla rodzin z dziećmi, imprezowiczów, siatkarzy, pływaków… Uwielbiamy też Sydneyczyków – za perfekcyjne połączenie garnituru z klapkami i deską serfingową pod pachą.

 

Thredbo

Nie ma drugiego tak polskiego miejsca w Australii. Mt Kozi to przecież odkryty przez Sir Strzeleckiego najwyższy wierzchołek kraju, nazwany imieniem naszego wielkiego generała z uwagi na fakt, że przypomina… krakowski kopiec Kościuszki… Thredbo to takie australijskie Zakopane, są tu bowiem stoki narciarskie, knajpy z grzańcem i kilka gondoli, z których jedna czynna jest w lecie by wywozić turystów na wysokość prawie 2-tysięcy metrów skąd można zjechać w dół na rowerach (przednia zabawa!) lub wyjść przyjemnym spacerem do najważniejszego punktu w okolicy – leżącej na wysokości 2228m n.p.m tablicy tłumaczącej jak czytać nazwę KOŚCIUSZKO.

 

Uluru

Święta skała Aborygenów położona pośrodku australijskiego outbacku. Ciężko się tu dostać, ale warto! Wschód słońca nad tą majestatyczną czerwoną skałą prezentuje się malowniczo. Proponujemy zrobić wycieczkę wokół czerwonej skały, gdzie zobaczyć można fascynujące aborygeńskie malowidła. Polecamy zaopatrzyć się w chusty albo specjalne nakrycia głowy z siatką, gdyż okolice Uluru zamieszkują zgraje namolnych much.

 

Whitsundays

Archipelag Whitsunday, czyli 74 wyspy na wybrzeżu Queensland, uznany został przez wydawnictwo Lonely Planet za najpiękniejsze miejsce na ziemi, do którego co roku ściągają turyści z całego świata. Pokryte bielusieńkim piaskiem plaże ciągną się na odległość 7 kilometrów, a kolor morskiej wody detronizuje nawet Lazurowe Wybrzeże. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest możliwość nieograniczonego nurkowania, tak w dzień, jak i w nocy. Wyspy umiejscowione są bowiem na Wielkiej Rafie Koralowej.

 

Decyzja gdzie się udać po lub przed odwiedzeniem Melbourne należy do Was. Relaksmisja jest oficjalnym partnerem Tennis Australia i jedynym przedstawicielem Australian Open w naszym kraju. W styczniu 2020 roku zabraliśmy fanów tenisa do Melbourne i Sydney oraz do miasteczek słynących z winnic i pustych rajskich plaż leżących na trasie łączącej te 2 metropolie. Co nasz czeka w 2021 roku? Dowiemy się na dniach…

Zdjęcia z wyprawy