fbpx

3,2,1... Nepal!

Macie 2 tygodnie i chcecie przeżyć przygodę życia? Poszaleć na spienionych rzekach, polatać na paralotni, poczuć atmosferę Himalajów, trochę połazić po górach i zrelaksować się nad jeziorem? Ten program pozwoli Wam poznać Nepal taki jakiego go kochamy - tani, przyjazny, bezpieczny i piękny!

to kosztowało: 5800 zł

czas trwania: 15 dni

Podoba mi się!

Dzień 1

Wylot z Warszawy!

Dzień 2 Katmandu

Rano wylądujecie w magicznym Katmandu. Przespacerujcie się po dzielnicy Thamel – to wielkie skupisko turystów czaruje… Sklepiki, restauracje, świątynie, kadzidełka. Udajcie się też do centrum miasta – Durbar Square.

Dzień 3 Katmandu

Polecamy spędzić jeszcze jeden dzień w stolicy – zobaczcie świątynię Kali, dzielnicę tybetańska Bodhnath, Monkey Temple… Na kolację pojedźcie do Nagarkot, tam jest najlepszy widok na Everest!

Dni 4-5 White Water Rafting

Pora zobaczyć prawdziwy Nepal. Kręte drogi, wartkie strumienie, ośnieżone góry… Dziś czeka Was przygoda życia – White Water Rafting. Jeśli zawsze o tym marzyliście to Nepal jest idealnym miejscem do tego extremalnego sportu! Spływająca z himalajskich szczytów dzika rzeka Trisuli to klasyk w skali światowej! Nepalscy instruktorzy, przewodnicy i ratownicy w kajakach zatroszczą się o Wasze bezpieczeństwo, dobrą zabawę, jedzenie i nocleg nad brzegiem rzeki… Pierwszego dnia czeka Was około 2 godzin wiosłowania, drugiego około 4, rozgrzejcie więc mięśnie przed tym niezapomnianym wysiłkiem. Po raftingu dotrzecie do „Drugiej Szwajcarii” – miasteczka Pokhara. Panuje tu spokojna, zupełnie inna niż w stolicy, relaksująca atmosfera, dzięki której odpoczniecie i naładujecie baterie po i przed męczącymi atrakcjami. Po jeziorze Phewa Tal, w którego tafli odbijają się śnieżne góry popływacie kajakami lub na windsurfingu, a popołudniami odpoczniecie na wynajętej za grosze łódce.

Dzień 6 Pokhara

Dzisiejszy dzień spędźcie na odpoczynku po raftingu. Zobaczcie okolicę Pokhary, wynajmijcie motory na wschód słońca z Sarangkot – wzgórza górującego nad miastem, przepłyńcie łódką do świątyni Warahy znajdującej się na wyspie pośrodku jeziora lub odwiedźcie Międzynarodowe Muzeum Górskie, w którym zobaczycie wyczyny Himalaistów i ślady Yet… Wieczór spędźcie w restauracji nad jeziorem, zajadając się pysznym Dal Bhat i popijając kultowe piwo Everest.

Dni 7-10 Annapurna

Pokhara otoczona jest pasmem ośmiotysięcznej Annapurny (którą będziecie codziennie oglądać z Waszego okna hotelowego), wybierzcie się na kilkudniową wyprawę, która prowadzi przez część Annapurna Circuit – do Poon Hill (3210m), miejsca z jednym z lepszych widoków w Himalajach. To przyjemny, 4-o dniowy szlak prowadzący przez kilkanaście wiosek i dolin, polecany dla niedoświadczonych Himalaistów amatorów – będziecie spacerowali jak w Tatrach (Zachodnich, nie Wysokich), a przenocujecie w wysoko położonych wioskach, w przygotowanych dla wędrowców tea-housach. Widoki niezapomniane! Dnia 10 wrócicie na nocleg do Pokhary.

Dzień 11 Pokhara

Obtarte stopy wyleczycie mocząc je w Phewa Tal. Zasłużyliście na relaks, rejsik łódką, fajkę pokoju z miejscowym Sadhu. Wyśpijcie się w wygodnym łóżku, weźcie ciepły prysznic, a na kolację zjedzcie pyszny dal bhat!

Dzień 12 Pokhara

Przed Wami ostatni dzień w Pokharze. Przejdźcie się do Stupy Światowego Pokoju, skąd jest taki widok na Annapurnę (fota powyżej). Zróbcie ostatnie zakupy, wypijcie soki ze świeżych owoców i po raz ostatni spójrzcie na ośnieżone góry.

Dni 13-14 Katmandu

Dziś wrócicie do Katmandu, by zrobić ostatnie zakupy przed powrotem do kraju. Przejdźcie po raz ostatni dzielnicę Thamel wzdłuż i wszerz i sprawdźcie swoje umiejętności targowania się. Godną polecenia pamiątką są szale z wełny jaka, herbata czy tanie jak barszcz ubrania i sprzęt górski. Po kolejnym dniu w stolicy udacie się na lotnisko, by wieczorem wylecieć do Europy

Dzień 15 Powrót

W Warszawie wylądujecie wczesnym popołudniem.

Noclegi

Co w cenie?

Cena zawiera:
- Przelot z Warszawy do Katmandu i z powrotem
- Zakwaterowanie (3 noce w Katmandu, 4 w Pokharze i 1 podczas raftingu)
- Śniadania (wszędzie oprócz trekkingu)
- Transfery lokalnymi autobusami
- Ubezpieczenie
- RelaksBox – bilety, polisę ubezpieczeniową, dokładne wskazówki jak się dostać z jednego miejsca do drugiego oraz informacje o ciekawych miejscach Nepalu, co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, słowniczek, mapy i nasze rady

Cena nie zawiera:
- Jedzenia (oprócz śniadań), podczas trekkingu będzie droższe, przeznaczcie ok 25 USD dziennie /os.
- Zwiedzania
- Noclegów podczas trekkingu – przeznaczcie ok. 5-10 usd /os. /noc
- Opłaty wizowej (25 USD na lotnisku w Katmandu)