fbpx

Polinezja Francuska

Raj na bogato.

Dlaczego Polinezja?

Polinezja to kraj, gdzie wszystko wydaje się być ze snu! Zielone góry wyrastające z szafirowych lagun pełnych egzotycznych ryb, lazurowa woda, biały piasek, słońce i uśmiechnięte twarze Polinezyjczyków - to tylko część przyjemności jakie na Wasz czekają. Wyspy Polinezji Francuskiej są jednym z niewielu miejsc na świecie, które w rzeczywistości wyglądają lepiej niż w folderach. Mówi się, że Polinezja ma tyle twarzy, co wysp rozsypanych na lazurowym Oceanie Spokojnym. Wspaniała kuchnia, widoki zapierające dech w piersiach, wszechobecny zapach kwiatów - tak wygląda przepis na udane wakacje w raju.

Podstawowe informacje

• Stolica: Papeete
• Język: francuski i tahitański
• Waluta: frank CFP
• Religia: protestantyzm i katolicyzm
• Powierzchnia: 3 521 km2
• Ludność: 259 700
• Różnica czasu w stosunku do Polski: -10 godzin

Czy potrzebuje wizy do Indonezji?

Nie jest wymagana, jeżeli pobyt nie jest dłuższy niż 90 dni. Wybierając się jednak na Polinezję prawdopodobnie niezbędna będzie jednak wiza do USA gdyż niemal wszystkie loty zahaczają o Los Angeles.

Szczepionki

W Polinezji nie ma obowiązkowych szczepień.

Elektryczność

Spotkacie gniazdka elektryczne o napięciu 110 lub 220 V (w zależności od wyspy), o częstotliwości 60 Hz. Przed wyjazdem należy wyposażyć się w przejściówkę gdyż jest to inny typ gniazdka niż w Polsce.

Internet?

Dostępny i wszechobecny.

Co spakować?

Ubrania letnie oraz nadające się na podróże łodzią. Rekomendowana bawełna. Pamiętaj o kostiumie kąpielowym, okularach przeciwsłonecznych, kapeluszu oraz kremie z filtrem. Na wieczory przyda się krem chroniący przed owadami.

Enysing to eat?

Tutejsza kuchnia to połączenie francuskiej klasy z egzotycznymi smakami. Bazą do większości dań są ryby. Za danie popisowe uchodzi ryba po tahitańsku, którą marynuje się w soku z limonki i mleczku kokosowym. Podawana często w (pomidorowej) sałatce.

Polinezja to raj dla amatorów wanilii. Zachwyca swoim aromatem jak nigdzie indziej. I to w szalonych formach, np. jako sos do ryb albo dodatek do langusty.

Sonzing to drink?

Ostatnie słowo należy do napoi – jest wiele opcji na ugaszenie pragnienia. Możesz to zrobić po francusku, decydując się na lampkę zacnego wina. Albo bardziej angielsko i kupić Hinano, najlepsze lokalne piwo. Wolisz egzotyczny sposób? Zamów maitai, drinka przyrządzanego z białego i brązowego rumu, grenadyny, soku anansowego, limonki i likieru kokosowego. Możesz też zrezygnować z procentów i wypić po’e, czyli sok papajowy z dodatkiem mleczka kokosowego.

Tu znajdziecie przykładowe wyprawy, które stworzyliśmy dla innych. Być może wybierzecie z nich coś dla siebie, a może natchną Was do ułożenia własnego planu.

Witamy w raju

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda raj i dlaczego mówi się w nim po francusku?
Witamy w jedynym na świecie kraju w którym rzeczywistość wygląda lepiej niż na zdjęciach.

to kosztowało: 21 300 zł

czas trwania: 15 dni

Zobacz program

Polinezja Francuska

Witamy w raju!

Bora Bora

To tu znajduje się najpękniejsza rafa koralowa, to tu laguna mieni się tysiącami kolorów, to tu spędzają wakacje najbogatsi ludzie świata. Środek wyspy to powulkaniczny stożek tak charakterystyczny dla całego archipelagu. Wypełnione kwiatami hibiskusa stoki i doliny, tonące w tropikalnej zieleni i piaszczyste plaże ze szmaragdową wodą - tak w skrócie opisać można opisać raj... ale też wyspę Bora Bora.

Tahiti

Ta wyspa w zasadzie stanowi punkt przesiadkowy. Jest bardzo ładna, ale będąc w raju trochę szkoda na nią czasu. Na Polinezji można znaleźć dużo ciekawsze miejsca.

Pogoda na Polinezji

Na Polinezji występuje klimat tropikalny umiarkowany, pora sucha trwa od maja do października. Po za tym okresem leje i w zasadzie nie ma co tutaj wtedy robić. Temperatury są stałe przez cały rok, wynoszą od 26 do 30 stopni. Najlepiej wybrać się tu na początku lub na końcu pory suchej - wówczas będzie taniej i mniej tłoczno. Wakacje to szczyt sezonu - ceny są 2 razy wyższe, ale pogoda... murowana!