fbpx

Czas na kolejne kontynenty i listę najlepszych miejsc na kitesurfing w Australii i Ameryce Południowej!

KITESURFING W AUSTRALII

Australia może być śmiało uznana za światową największą wyspę kitesurfingowego raju. Znajdziesz tu niekończące się piaszczyste plaże w kontraście lazuru przezroczystej wody.

ZACHODNIA AUSTRALIA

Safety Bay – pusty akwen osłonięty okolicznymi małymi wysepkami i tafle wody pozbawioną łódek i pływaków. Zazwyczaj wieje tu stały równy wiatr wiec łącząc te wszystkie atuty bez wątpienia można stwierdzić ze jest to jedno z najlepszych miejsc w Australii na kitsurfingową sesję.

Margaret River – świetny spot zlokalizowany za zachodnim brzegu Australii do spróbowania swoich sił na surfingu. Fale są naprawdę spektakularne, a okoliczne szkółki oferują naukę od podstaw.

WSCHODNIA AUSTRALIA

Znajdziesz tu biały piach, gorącą wręcz wodę i stały wiatr,  który wieje tu praktycznie cały rok. Te warunki przyciągają topowych freestylowych Riderów z całego świata. Dodatkowo spoty zlokalizowane są niedaleko metropolii w związku z tym można korzystać jednocześnie z dobrodziejstw dużego miasta.

South Wales, Old Bar – dzika bardzo długa plaża dla doświadczonych Riderów.

Dla początkujących: polecam wcześniej już wspomniane piękne miejsce na Sunshine Coast – Noosa Heads.

KITESURFING W AMERYCE POŁUDNIOWEJ

Ameryka południowa to kierunek niesamowicie ciekawy pod względem kulturowym. Jedna z najstarszych kultur świata przyciąga rzesze aktywnych turystów. Poza antycznymi piramidami i prastarymi malowidłami, zaspokaja również wszelkie potrzeby  zafascynowanego pływaniem ridera.

BRAZYLIA

Jedna z najbardziej popularnych destynacji kitesurferskich w Południowej Ameryce i dla niektórych – najlepsza na świecie.

W każdej z tych miejscowości można znaleźć szkółkę mającą polskich instruktorów.

Macapa, Jericoacoara, Barra Grande to spoty w których najlepszym czasem wietrznym jest okres  między sierpniem, a grudniem.

Wybierając się do Brazylii miedzy październikiem a marcem warto wybrać takie miejsca jak Galinhos, Sao Miguel de Gostoso.

KOLUMBIA

Kolumbia to miejsce niezwykle kolorowe i ciekawe. To tu możesz zgubić się w starych latynoskich miasteczkach a przy okazji skorzystać z uroków zafalowanego morza. Można wybrać się na kitesurfing albo po prostu zakosztować surfingu. Goraco polecam Cartagenę, zaraz po niej Santa Martę.

Cartagena – bardzo długie wybrzeże, piaszczysta plaża ciągnie się dziesiątkami kilometrów. Najczęściej wieje tutaj z kierunku północnego skręcającego po południu na północno-wschodni. W wodzie nie żadnych niebezpieczeństw, wiec można pływać bez butów. Jest to świetne miejsce aby uczyć się pływać.

Santa Marta

Niesamowitym przeżyciem jest pływanie na wyspach: Rosario, San Bernardo Fuerte San Andreas. Ale to już raczej atrakcja dla zaawansowanych pływających.

KUBA

Poza niepowtarzalnym klimatem miejsca zatrzymanego w czasie, oferuje również kajtowe szaleństwo.  Ze względu na dominujący północno -wschodni  kierunek wiatru, najlepsze spoty uświadczysz po północnej stronie wyspy.

Varadero – znajdziesz tu bardzo szeroką ofertę szkółek i wypożyczalni sprzętu. Miejsce zazwyczaj zatłoczone, ale w zamian dostajesz szeroki i czysty akwen pozbawiony wodorostów i  kamieni.

Cajo Gillermo – sam w sobie jest dużym i bardzo urokliwym akwenem. Moim zdaniem jedynym jego minusem jest to ze położony nieopodal kilku dużych hoteli, ciężko więc wczuć się tu w kubański klimat.

Kochimar – woda jest bardzo płytka, zatem to idealna na pierwsze starcie z kitem

Playa Santa Lucia – na północnym wybrzeżu Kuby. Jest to świetna miejscówka dla ludzi lubiących płytką wodę i dużo większy spokój niż przy głównych resortach.

Playa del Este i Megano – znajdujące się niedaleko Havany nieco bardziej wymagające miejsca do nauki kitesurfingu. Fale sięgają tutaj czasem nawet  do ponad 2,5, a nawet 4 metrów wysokości, wiec zdecydowanie jest to miejsce dla trochę bardziej doświadczonych Riderów.

Słowem podsumowania, na całym świecie można znaleźć cudowną alternatywę do standardowych wakacji – kitesurfing. Z doświadczenia wiem, że najlepiej wspomina się rzeczy które rodzą w człowieku adrenalinę, chęć rozwoju i poznawania nowych ciekawych ludzi. Myśli o złapaniu kolejnej fali, zrobienia ciekawego triku lub po prostu odpoczynku pod palmą po męczącej sesji – silnie uzależniają! Kiedy machina ruszy , ciągle chcesz więcej. Gorąco polecam!

Zobacz także mój artykuł o najlepszych miejscach do kitesurfingu w Afryce i Azji!

Jeśli chcesz wyruszyć na niezapomniane wakacje z wiatrem i żaglem w tle, napisz do nas na info@relaksmisja.com, a przygotujemy Twój spersonalizowany plan aktywnych wakacji z kitesurfingiem!